Вчора, 9 вересня, відбулось відкриття чергового театрального сезону у Вінницькому державному академічному музично-драматичному театрі ім. М. К. Садовського. Відкриття стартувало з прем’єри театралізованого дійства під назвою “Terra Incognita”. Vежі вдалось побувати на відкритті театрального сезону, отож як воно було – розповідаємо.
Як лаконічно йшлось в анонсі події:
Театр – то незвідана земля й суцільна загадка. Тут вирують почуття. Мистецтво актора є захопливим, містичним, потаємним…
Зазирнімо ж до храму Мельпомени й пориньмо до його магічного світу!
Для вас співатимуть, танцюватимуть, жартуватимуть актори нашого театру.
Відкриття чергового театрального сезону не обійшлось без “сюрпризів”, про що натякали організатори події. Близько 18:40 вступну промову розпочав директор театру – Володимир Лозовський. Він наголосив, що оскільки два попередні сезони були “карантинними”, то театр дуже ретельно та відповідально готувався до нового театрального сезону.
– Ми підготували для вас три творчих проекти, які хочемо презентувати протягом одного місяця. Сьогодні у нас відкриття театрального сезону, яке відбудеться прем’єрою театрального дійства “Terra Incognita”, – наголосив він.
Вже 16 вересня театр презентує нову прем’єрну виставу на Малій сцені, англійського автора Едварда Олбі під назвою “ШvЛ” (режисер-постановник Григорій Сиротюк), 7 жовтня на глядачів очікує велика прем’єра “Ромео і Джульєтта”.
Також, Володимир Лозовський зауважив, що театр працює над серйозним творчим проектом, присвяченим життю і творчості нашого знаменитого земляка – Миколи Леонтовича, прем’єра якого відбудеться у наступному році. Ця вистава, ймовірно, буде представлена в першому кварталі – до Дня театру (27 березня).
Директор театру ім. М. К. Садовського також зазначив, що до Нового року для дітей готуються кращі прем’єрні дитячі казки. Цього року театр змінить формат і запропонує “цілий каскад дитячих вистав” (“Аліса в країні чудес”, “Русалонька”, “Дюймовочка”, “Попелюшка”, “Красуня та чудовисько” та інші). Таким чином, діти упродовж місяця матимуть змогу відвідувати цілий ряд кращих дитячих вистав.
26 вересня театральна трупа ім. М. К. Садовського їде в місто Кропивницький, де буде брати участь у Всеукраїнському театральному фестивалі “Вересневі самоцвіти”. 30 жовтня театр візьме участь у Всеукраїнському фестивалі «Золоті оплески Буковини» (Чернівці). А вже 3 грудня, в рамках україно-американського проекту “Незабутня квітка” (Одеса) актори вінницького театру будуть презентувати виставу “Квітка”.
Також Володимир Лозовський подякував меценатам, спонсорам та театральній громадськості, але насамперед – вінницьким глядачам, які підтримують театр. Зазначалося також, що вартість квитка на дитячі вистави становитиме від 80 до 100 гривень, а дорослі – від 100 до 200.
“Terra Incognita”
Театральне дійство “Terra Incognita” розпочалось близько 18:50 та поєднувало в собі театральну постановку під музичний супровід.
Режисерка-постановниця дійсно підготувала багато сюрпризів: експресивна гра акторів поєднувалась з мелодичним звучанням музичної лірики від виконавців оперети. Неймовірна пластичність танцюристів та сюрреалістичне дійство, що відбувалось на сцені, здається, приємно шокувало глядачів.
Мелодичні, проте ритмічні рухи акторів, яких на одній з постановок було більше 20, також не залишили нікого байдужим у залі.
Проте, коли на сцену вийшов заслужений артист України, актор та телеведучий – Валерій Астахов, його анекдоти в розмовному жанрі практично “розірвали” зал, який практично не хотів відпускати гумориста.
Його взаємодія з публікою була насиченою – емоції глядачів були щирими й було зрозуміло, що за карантинний період вінничани дуже сумували за театром.
Багато часу було відведено симфонічному оркестру, який виконував найбільш відомі більшості слухачів класичні музичні композиції (зокрема, Ф. Мендельсона). Водночас на прожекторі висвітлювались картинки, які контекстно вписувались у театральне дійство.
Близько 19:15 розпочався музичний номер від акторок, які виконували українські пісні, зокрема пісню “Голубка” від сучасної української виконавиці “Vivienne Mort”.
Театральне дійство було контрастним: анекдоти змінювались на ліричні композиції, згодом – декламації вінницьких акторів на оперний спів.
Майстерне володіння голосом, вдало підібрані сценічні костюми, приємна атмосфера, професійна гра акторів та акторок – це не повний перелік всього того, що могли споглядати відвідувачі прем’єри.
Еклектика – саме так чітко можна виразити дійство, яке відбувалось на сцені. Поєднання сумісного з несумісним, нова інтерпретація музичних виконавців композиції “Минає день, минає ніч” під супровід хореографічної постановки було вдало підібраним симбіотичним номером для споглядання.
У вас ще є можливість відвідати наступні прем’єрні покази. Квитки на театральні постанови можна придбати у касі театру або за ЦИМ посиланням. Про наступні прем’єри в театрі читайте в матеріалі ТУТ.
Фото – Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.