“Вимагаємо порятунку тварин”: у Вінниці відбувся Всеукраїнський марш за тварин. ФОТО

15:22
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Сьогодні, 5 вересня, у центрі Вінниці понад сотня людей стала учасниками Всеукраїнського маршу за тварин. Учасники вимагали, зокрема, заборонити цирки, дельфінарії, контактні зоопарки та хутрові ферми.

Розпочався марш орієнтовно о 12:10 від Вежі Артинова – учасники, більшість з яких мала плакати, почали шикуватись у колону по декілька людей.

 

 

 

 

 

 

Переважна кількість учасників – молодь, а дехто з молодих батьків взяв з собою на зоозахисну акцію й малечу. Долучились до акції і власники тварин разом зі своїми домашніми улюбленцями. Також варто зазначити, що Всеукраїнський марш за тварин мав відбутися цього дня одночасно у 25 містах України.

Як розповів Олександр Дяченко, активіст ГО “Кожна тварина” (яка виступила співорганізатором акції у Вінниці), мета акції – просвітництво гуманного поводження та пропагування відмови від жорстокості над тваринами.

Крім цього, з його слів, учасники висувають й певні вимоги українській владі: зокрема, щодо “заборони цирків, дельфінаріїв, контактних зоопарків, хутрових ферм та одягу з продуктів тваринного походження, тестування на тваринах”.

 

 

 

 

 

 

Зі слів Олександра, наразі у світі щороку заради їжі вбивають 70 мільярдів тварин, з них в Україні, за офіційними даними (на 2017 рік), близько 660 мільйонів. Крім цього, “страждає ще й екологія, адже 80% рослин вирощуються задля того, аби нагодувати тварин”.

Учасники акції, аби привернути увагу до означених проблем, пройшли від Європейської площі до Соборної, а звідти до арки в Центральному міському парку із відповідними гаслами: “Вимагаємо порятунку тварин”, “Контактний зоопарк – концтабір для тварин”, “Хутро – криваве жлобство”, “Забороніть притравочні станції” тощо.

 

 

 

 

 

 

 

Завершився марш почерговим висловленням думок усіх охочих до цього учасників акції. Так, дехто звертав увагу на те, що акції важливі, адже щороку тисячі українців до проблем захисту тварин в нашій державі.

– Ваш голос має значення – завдяки попереднім маршам і спільним зусиллям тисяч людей в Україні вже прийняті закони, які посилюють відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Але в нас ще є багато робити. 

…Говорячи про тварин, яких ми вийшли сьогодні захищати, ми забуваємо про тих, яким не пощастило мати добрих і люблячих волонтерів. Які щодня змушені існувати в нестерпних умовах, а після цього зустріти болісну смерть. Це ті тварини, яких ми їмо.

…Щоразу, коли ви купуєте, м’ясо, яйця чи молочні продукти, задумуйтесь над тим, що стоїть за ними, – зазначила активістка “Кожна тварина” Ірина Балабанова.

 

 

 

 

 

 

 

 

Завершився захід анонсом ще однієї акції, яка відбудеться в наступну неділю, 12 вересня. Так, цього дня волонтери та активісти веганської зоозахисної тварини “Кожна тварина” планують влаштувати акцію “Відкрий очі”.

Мета майбутньої акції – привернути увагу до питання експлуатації тварин у всіх сферах, включаючи сферу харчування. Суть акції полягатиме в демонстрації кадрів зі скотобоєнь та місць, де утримують тварин. Крім цього, усім охочим пояснюватимуть, як можна змінити поводження із тваринами на краще, почавши з себе.

 

 

 

 

Зі слів активістів, такі акції вже влаштовували по всьому світі. Найбільший подібний захід відбувся у Великобританії та тривав 24 години.

Акція “Відкрий очі” відбудеться 12 вересня, о 15:00 на Європейській площі (біля Вежі).

Нагадаємо, наразі у Вінниці також триває “ДІЛИ еко фест”. Детальніше про те, як він почався, програму фестивалю та інші деталі читайте ТУТ. 

Фото автора

Читайте також: «Хмара» з металу та штора з чеків: у Вінниці розпочався «ДІЛИ еко фест». ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.