× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вибори Президента України на Вінниччині. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

8:49
Автор: Vежа

Сьогодні в Україні відбуваються вибори Президента. Протягом дня голосування та ночі підрахунку голосів ми будемо відстежувати перебіг подій та оперативно інформувати вас про хід голосування, зокрема у Вінниці та Вінницькій області.

Ми відстежуємо офіційні повідомлення ЦВК, поліції та органів влади, заяви виборчих штабів, інформацію спостерігачів, результати екзит-полів тощо. Окрім того, ми інформуватимемо та збираємо інформацію про порушення під час голосування на “гарячу лінію” Vежі за номером 098 884 00 88 (також для повідомлень через viber).
Тож якщо ви стали свідками порушень виборчого законодавства чи інших інцидентів, що відбулися в ході виборчої кампанії – просимо нас про це повідомити. Також ми працюємо у Фейсбуці, Instagram і в нашому telegram-каналі. 

1 квітня

11:46 ОПОРА оприлюднила дані паралельного підрахунку голосів

Громадянська мережа ОПОРА сьогодні на прес-конференції у Вінниці оприлюднила результати власного паралельного підрахунку голосів на виборах Президента України.

Так, згідно з результатом паралельного підрахунку від 1296 спостерігачів, які працювали на дільницях, ОПОРА зафіксувала такі дані:

Володимир Зеленський – 30,1%

Петро Порошенко – 15,7%

Юлія Тимошенко – 13,3%

Юрій Бойко – 11,5%

Анатолій Гриценко – 6,8%

Ігор Смешко – 5,9%

Олег Ляшко – 5,5%

Олександр Вілкул – 4,1%

Юрій Тимошенко – 0,6%

Інші кандидати – 5,1%

Недійсні бюлетені – 1,3%

Похибка підрахунку може складати 0,7%

Паралельний підрахунок голосів відрізняється від екзит-полів тим, що спостерігачі ОПОРИ “знімають” дані з протоколів ДВК про підрахунок голосів, а не шляхом інтерв’ю з виборцями на виході з дільниць. Цього разу ОПОРА опрацювала 99,4% виборчих дільниць в Україні.

 

10:30 ЦВК опрацювало понад 60% протоколів: на Вінниччині лідирує Зеленський

Згідно з даними Центральної виборчої комісії, яка станом на зараз опрацювала понад 60% протоколів, Володимир Зеленський лідирує в голосуванні як вцілому по Україні, так і на Вінниччині зокрема. 

Як йдеться в повідомленні ЦВК, за результатами 61,15%  опрацьованих бюлетенів, на Вінниччині Володимир Зеленський набирає 22,31% голосів, Петро Порошенко – 21,82%. Загалом по країні станом на зараз Зеленський утримує лідерство з 30,38% голосів, Порошенко поки що має 16,38%.

22:45 Як вінничани обирали Президента України. ВІДЕО

Десятки тисяч вінничан сьогодні, 31 березня обирали Президента України. На виборчі дільниці від ранку і до вечора йшли старі й молоді, депутати, мери та навіть Прем’єр-міністр. Більшість з них, сподіваємося, робив свій вибір свідомо та відповідально.

Як голосували вінничани 31 березня на виборчих дільницях по всій Вінниці – дивіться у музичному та символічному відео від Андрія Завертаного.

22:23 Понад 70 повідомлень про порушення та чотири кримінальних провадження: звіт поліції Вінниччини

Сьогодні, 31 березня, станом на 20:00 підрозділами Поліції Вінниччини зареєстровано 73 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства. Усі вони були зареєстровані та за кожним ведеться перевірка.

Про це повідомила під час прес-конференції у Вінницькому прес-клубі Анна Олійник, начальниця відділу комунікації ГУ Національної поліції у Вінницькій області. Більше про це читайте за цим посиланням. 

22:16 За майбутнє і дружбу народів: вінничани розповіли, як голосували на виборах. ВІДЕО

Сьогодні – вибори Президента України. Протягом дня голосування та ночі підрахунку голосів ми відстежували і продовжуємо відстежувати перебіг подій та оперативно інформувати вас про хід голосування, зокрема у Вінниці та Вінницькій області. Ми також проголосували самі й вирішили поцікавитися, як і з яким настроєм на виборчих дільницях голосували вінничани.

 

22:11 ЦВК оприлюднила дані по явці виборців на Вінниччині на момент закриття дільниць

Центральна виборча комісії оприлюднила дані по явці виборців у Вінницькій області станом на момент закриття виборчих дільниць. 

Згідно з цими даними на Вінниччині на вибори сходили 64,57% виборців, це майже 800 тисяч людей. Така явка – одна з найвищих в Україні

22:04 Як Вінниця обирала Президента. ФОТОРЕПОРТАЖ

Станом на 16:30 у Вінниці проголосувало більше половини виборців, а вже надвечір стали відомі результати національного екзит-полу. Таким чином ми знаємо, що вірогідніше за все, до другого туру пройдуть Володимир Зеленський та чинний Президент Петро Порошенко.

Однак остаточні результати ми дізнаємося вже після підрахунку протоколів з дільниць та оголошення офіційних результатів виборів від ЦВК. А як вінничани голосували в першому турі виборів – у яскравому та символічному фоторепортажі від Ольги Мірошниченко. Побачити найкращі фото можна за цим посиланням. 

20:10. Оприлюднено результати національного екзит-полу

19:23 “Цирк на дроті”: в реєстрі виборців відзначають некомпетентність членів ДВК у Вінниці

Члени дільничних виборчих комісій у Вінниці погано підготовлені до роботи і не можуть коректно працювати зі списками виборців, через що на дільницях виникають непорозуміння між членами ДВК та виборцями. 

Про це сьогодні, 31 березня під час прес-конференції у Вінницькому прес-клубі розповів начальник відділу ведення державного реєстру виборців у Вінниці Анатолій Синявський. За словами Синявського, сьогодні в реєстр телефонує дуже багато людей, які не можуть знайти себе у списках. “Це все через низьку кваліфікацію працівників ДВК, вони просто не можуть працювати зі списками виборців”, – говорить начальник відділу.

За його словами, багатьом виборцям на дільницях відмовляють у видачі бюлетеню, через те, що не можуть знайти їхніх прізвищ у списку. Однак вони у списках присутні, просто члени ДВК не знають, де саме в списках шукати цих людей.

19:13 У Вінниці вже проголосували понад 55% виборців

Як повідомив перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, станом на 16:30 явка на виборчих дільницях Вінниччин складає 53,2%.

Найактивніше голосують в Оратівському районі. Там вже залишити свій голос 59,9% місцевих мешканців. Найменше голосують у місті Могилів – Подільський – на виборчі дільниці прийшли лише 45% українців.

Також повідомляється, що станом на 16:30 у місті Вінниця проголосувало вже 55,6% виборців, а у Вінницькому районі – 53,1%.

Нагадаємо, що раніше, станом на 15:00, на Вінниччині проголосувало 44% виборців. На той час найвищу громадську свідомість на проявили жителі Теплицького району

Станом на 15:00 на Вінниччині проголосувало 44% виборців.

Водночас на прес-конференції у вінницькому прес-клубі, Голова вінницького осередку Комітету виборців України Владислав Телень зазначив, що у Вінниці зареєстровано понад 280 тисяч виборців (в області – 1 мільйон 228 тисяч 65 осіб).

15:00. На Вінниччині зафіксовано 35 повідомлень про порушення на виборах.

ГУ НП у Вінницькій області повідомляє, що з початку відкриття ДВК, в області зафіксовано вже декілька десятків фактів порушення виборчого законодавства. Найчастіше порушення – відсутність громадян у списках виборців.

14:27. На “Гарячу лінію” Vежі надійшло кілька повідомлень про порушення виборчого процесу, що сталися на вінницьких дільницях.

Нині заявники повідомили зокрема про розкриті скриньки для голосування, “мертві душі” в списках, неуважність членів виборчих комісій.

13:30. Володимир Гройсман проголосував у вінницькій школі

Сьогодні, 31 березня, близько 13-ої години у вінницькій школі № 10 віддав свій голос за одного з кандидатів у Президенти Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. 

Глава Уряду прийшов на виборчу дільницю разом з дружиною, а також у супроводі міського голови Сергія Моргунова. Прем’єр-міністр “прорвався” крізь натовп журналістів та вінничан, які перебували на дільниці та в порядку черги отримав бюлетень.

Прем’єр-міністр проголосував одночасно з дружиною і сказав, що віддав свій голос за європейське майбутнє України. Хто цей кандидат та чи вірить Володимир Борисович у його перемогу, голова Уряду відповідати не став.

12:35. На Вінниччині продовжують фікусувати порушення на дільницях.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували видачу бюлетеня без паспорта та двох виборців у кабінці для голосування.

Станом на 10:30 на Вінниччині вже проголосували 12% виборців

Як повідомив Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА, Найвища явка зафіксована в Оратівському (16,4%), Теплицькому (14,9%), Мурованокуриловецькому (14,7%) та Немирівському (14,3%) районах. А найнижча, станом на 10:30 ранку, – у Бершадському районі (7,7%). Детальніше про явку виборців у кожному з восьми округів читайте ТУТ.

Також на сайті Центральної виборчої комісії повідомили, що станом на 11:00 на виборах Президента України проголосували вже понад 16% виборців. Зокрема, у Вінницькій області (11-18 виборчі округи) – 17,01%.

12:15. Про готовність Вінниччини до виборів Президента України та зафіксовані порушення розповіли під час брифінгу перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник начальника поліції Руслан Мороз та керівник обласного осередку комітету виборців України Владислав Телень.

Владислав Телень повідомив, що у школі №10 голова комісії запізнився на дільницю і прийшов вже тоді, коли комісія обрала нового головуючого. Ще на одній дільниці у Вінниці виявилось, що одна людина проголосувала по своєму водійському посвідченню.

Щодо проблем, які виникали на території області, то фіксуються випадки, коли громадяни отримують біля ДВК “інструкції”, як правильно заповнювати бюлетені та проголосувати за того чи іншого кандидата. Такі випадки помічали в Могилів-Подільському районі та Гайсинському.

Андрій Гижко повідомив що на декількох дільницях було менше бюлетенів, ніж потенційних виборців. Зокрема, такі випадки трапились у санаторії Хмільника та військовій частині у Гайсинському районі.

11:30. Мер Вінниці проголосував за кандидата “який переможе”

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов сьогодні об 11:00 разом з дружиною проголосував на виборчій дільниці в школі № 36 в мікрорайоні Пирогово. 

Сергій Моргунов зайшов з дружиною в сусідні кабінки для голосування і протягом хвилини зробив свій вибір. У коментарі журналістам мер міста сказав, що не може назвати прізвища кандидата за якого він віддав свій голос, але зазначив, що проголосував “за майбутнє”.

– Я проголосував за європейський вибір України, рух до НАТО та продовження реформ.

На уточнюючі запитання Сергій Моргунов сказав, що впевнений в перемозі свого кандидата, однак висловив сумнів, що він зможе здобути перемогу вже в першому турі. Окрім того, міський голова повідомив, що органи місцевого самоврядування забезпечили якісну організацію виборчого процесу у Вінниці, всі дільниці в місті відкрились вчасно. Відповідаючи на запитання про можливі провокації протягом дня виборів, мер міста зазначив, що на його думку у Вінниці все мине спокійно, але не виключені провокації окремих політиків: “такі речі більше потрібні кандидатам, які шукають уваги журналістів, а навіть не українського суспільства”.

11:00. “Мертва душа” і втрата печатки: перші вісім порушень у день виборів на Вінниччині

У відділі комунікації поліції Вінницької області повідомили, що сьогодні правоохоронці отримали вісім повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. 

Так, до Вишенського відділення поліції надійшло повідомлення про надання виборцям бюлетенів без перевірки їхніх паспортних даних. Цим же підрозділом зареєстрована інформація про отримання жителем обласного центру запрошення на голосування на ім’я померлого родича.

Крім цього поліцейські проводять перевірку за фактом втрати печатки головою однієї з дільничних виборчих комісій Калинівського району. Решта повідомлень стосувалася незаконного здійснення агітації та розміщення агітаційних матеріалів.

10:08. Штаб Зеленського повідомляє про “півсотні звернень щодо порушень” в першу годину голосування на Вінниччині

Виборчий штаб кандидата в Президенти Володимира Зеленського на Вінниччині повідомляє про “близько півсотні звернень” щодо порушень на виборчих дільницях у першу годину голосування у Вінницькій області. 

Як йдеться на фейсбук-сторінці “Команда Зеленського”, на “гарячу лінію” штабу “надіслали вже близько пів сотні звернень щодо порушень на виборчих дільницях. Найпоширеніші: підкупи, “мертві душі” в списках, заборони користуватись своєю ручкою” (орфографія збережена).

Як уточнили офіційні представники “ЗЕ!команди”, такими є дані по всій країні. Уточнені дані обіцяють надати після 12:00.

09:59. На Вінниччини зіпсували понад дві тисячі бюлетенів для голосування

30 березня до територіальних підрозділів поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області надійшло 13 повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства. Проводяться перевірки.

Як повідомляє прес-служба Нацполіції, Бершадським відділом поліції зареєстровано повідомлення  працівника поліції про те, що члени однієї з дільничних виборчих комісій  зіпсували 2001 бюлетень для голосування, поставивши помилково штамп «вибув» навпроти прізвища одного з кандидатів на посаду Президента України, оскільки вважали, що він зняв свою кандидатуру з виборів.

09:50. В День тиші на Вінниччині – 6 повідомлень про незаконну агітацію. 

Станом на вечір 30 березня до відділів та відділень Головного управління Національної поліції у Вінницькій області надійшло 6 повідомлень щодо проведення передвиборної агітації у «день тиші». Звернення  зареєстровані, проводяться перевірки. Про це повідомляє прес-служба поліції Вінниччини.

Повідомлення про порушення у “день тиші ” надійшли до Вінницького відділу поліції, а також до Шаргородського та Тростянецького  відділень. Станом на 18.00 годину Ладижинським відділенням поліції зафіксовано ще одне повідомлення  стосовно виявлення листівок інформаційного характеру  одного з кандидатів в Президенти України.

У поліції нагадують, що  ст. 57 Закону України «Про вибори  Президента України» прямо забороняє проведення передвиборної агітації перед днем голосування.

За  згадане порушення законодавчих норм  передбачена відповідальність згідно ст. 212-10 Кодексу України про адміністративні порушення – проведення передвиборної агітації поза строків, у заборонених або невстановлених законом місцях, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

09:28 У Вінницькій області на виборчій дільниці №050913 у скриньки не вкинули контрольні листи. Про це повідомляє короткотерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Під час ранкового засідання ДВК №050913, що у селі Трибусівка, Піщанського району, до скриньок для голосування на дому не вкинули контрольні листи.

За словами голови ДВК, є посібники, які роздавали членам дільничних комісій під час навчання. В одному із цих посібників написано, що потрібно вкидати контрольний лист, в іншому – що не потрібно.

Після зауваження спостерігача ОПОРИ голова ДВК подзвонила до голови окружної виборчої комісії та отримала відповідь, що контрольні листи мають бути в усіх скриньках. Листи кинули до скриньок.

Відповідно до частини 10 статті 75 Закону України «Про вибори Президента України», після огляду кожної скриньки вона пломбується або опечатується печаткою дільничної виборчої комісії, після чого у неї опускається контрольний лист, у якому зазначається номер територіального округу або позначення, що він є закордонним, номер виборчої дільниці, час його вкидання у виборчу скриньку, підписи голови, заступника голови, секретаря та інших членів дільничної виборчої комісії, кандидатів, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів, які присутні при цьому.

ОПОРА: Станом на 9:10 черг на дільницях у Вінниці не спостерігається

ОПОРА: на Вінниччині дільниці відкрились без порушень

8:36. Спостерігачі громадянської мережі “ОПОРА” повідомляють, що потрапили на ранкові засідання ДВК у Вінницькій області та не помітили порушень при відкритті дільниць.

На сторінці “ОПОРИ” зазначають, що засідання на дільницях, де є спостерігачі ОПОРИ, розпочалися вчасно та без порушень.

Лише у селі Тростянець Ямпільського району бюлетені зберігалися не у приміщенні ДВК, а у сільській раді, оскільки там є сейф для їх зберігання.

Зауважимо, що дільниці відкрилися о 8:00 та працюватимуть безперервно до 20:00. Для того, аби проголосувати, необхідно мати паспорт громадянина Україна або тимчасове посвідчення, або ж військовий квиток для строковиків.

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.