«#Вулицями України»: вінницька художниця презентує проект зі старовинними дверима

16:28
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Серія картин поєднує в собі зображення різних дверей Вінниці, Києва, Одеси та Львова.

1 листопада о 17:00 в галереї «ХХІ» відбудеться виставка робіт молодої вінницької художниці Марини Карпенко. Дівчина презентує тематичну серію із 15 картин під назвою «#Вулицями України».

Робота над проектом тривала близько року і першим містом, де Марина «загорілася» ідеєю створити серію таких робіт, були Чернівці. Далі дівчина малювала двері Вінниці, Одеси, Львова та Києва. Шукала цікаві та незвичні двері художниця через соціальні мережі, домовляючись з авторами фото про подальше використання їх робіт вже у вигляді картин на полотнах.

– Позаяк, я архітектор за освітою, любов до архітектури переросла у дещо більше. Це серія тематичних картин, на яких зображені старовинні двері, які зустріла на вулицях рідної країни. Основна ціль показати, яку естетику несе в архітектурних деталях мистецька спадщина нашої країни і розкрити філософію символізму дверей, – розповіла Vежі Марина.

Художниця додає, що проект супроводжує фраза «кожен зайде у свої…» , аби глядачі у кожному полотні відкрили щось для себе і відчули певну глибину емоцій.

– Мистецька Україна не має меж для тих, хто її пізнає. Вулиці для мене чарівні, особливо в історичних частинах міст, в них можна знайти натхнення. А двері для мене – це емоції, нові можливості, таємниці. Кожні окремо несуть свою загадку, – говорить Марина.

Виставка триватиме до 17 листопада. Після закінчення експозиції, всі охочі зможуть придбати картини у авторки.

Фото надані Мариною Карпенкою, головне фото – Ольга Савюк