У Вінниці 7 вересня внесли зміни до діючого Порядку, згідно з якими передбачено впровадження механізму надання часткової компенсації витрат на придбання автономних джерел живлення не лише суб’єктам мікро-, а й малого та середнього підприємництва.
Як повідомляє Вінницька міська рада, до змін спонукало звернення представників бізнесу, які прагнуть продовжувати працювати в громаді.
За словами заступниці директора департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Ірини Чернатої, на фоні можливих “блекаутів” чимало підприємців вже встановили автономні джерела живлення для економії та раціонального споживання енергоресурсів:
Таким чином вони матимуть можливість продовжувати роботу та зберігати робочі місця для населення. Граничний обсяг компенсації для МСП не може перевищувати 1 млн гривень. Однією з умов отримання компенсації є сплата податків за попередній рік. На компенсацію ми можемо спрямувати 30% від сплачених підприємцем податків до бюджету ВМТГ, але не більше фактичних витрат на придбання АДЖ.
Зазначено, що компенсації за встановлені відновлювані джерела енергії виділятимуть за рахунок коштів бюджету ВМТГ.
Нагадаємо, у Вінниці наприкінці квітня затвердили Порядок, за яким мікропідприємствам частково компенсуватимуть витрати на придбання автономних джерел живлення. Часткову компенсацію підприємцям надаватимуть з бюджету громади.
До таких витрат належать кошти на придбання:
– сонячних електростанцій (сонячні панелі, інвертори, акумуляторні батареї),
– гідроенергетичних установок (гідротурбіна, генератори, насоси, акумуляторні батареї, перетворювачі енергії),
– вітрогенераторів (вітрові турбіни, електрогенератори та допоміжне обладнання до них).
Не підлягають частковій компенсації витрати на придбання автономних джерел живлення, які працюють на викопних видах палива – природний газ, бензин, мазут, вугілля, деревина.
Фото – ua-energy.org
Дякуємо!
Тепер редактори знають.