У Вінниці мікропідприємствам частково компенсуватимуть витрати на автономні джерела живлення

17:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці затвердили Порядок, за яким мікропідприємствам частково компенсуватимуть витрати на придбання автономних джерел живлення. Часткову компенсацію підприємцям надаватимуть з бюджету громади. Відповідне рішення ухвалили сьогодні під час сесії міськради. 

Як йдеться на сайті міськради, директор департаменту економіки і інвестицій ВМР Максим Мартьянов зазначив, що така ініціатива надійшла від самих підприємців.

Так, повідомляється, що величина обсягу часткової компенсації витрат на придбання автономних джерел живлення складає 30% від сплачених суб’єктом мікропідприємництва податків до бюджету Вінницької громади за 2022 рік, але не більше фактичних витрат на придбання автономних джерел живлення. Відповідно до затвердженого Порядку, витрати на придбання автономних джерел живлення, які підлягають частковій компенсації – це сума коштів, яка спрямована суб’єктом мікропідприємництва на придбання обладнання з метою енергозбереження, зниження/скорочення залежності від споживання електроенергії від централізованих мереж постачання такої енергії.

До таких витрат належать кошти на придбання:

– сонячних електростанцій (сонячні панелі, інвертори, акумуляторні батареї),

– гідроенергетичних установок (гідротурбіна, генератори, насоси, акумуляторні батареї, перетворювачі енергії),

– вітрогенераторів (вітрові турбіни, електрогенератори та допоміжне обладнання до них).

Не підлягають частковій компенсації витрати на придбання автономних джерел живлення, які працюють на викопних видах палива – природний газ, бензин, мазут, вугілля, деревина.

Зазначається, що часткова компенсація розрахована на ФОПів та юридичних осіб, які відповідають критеріям мікропідприємництва в розумінні Господарського кодексу України. Наприклад, це фізичні особи-підприємці чи юридичні особи, у яких середня кількість працівників протягом календарного 2022 року не перевищувала 10 осіб, а річний дохід від будь-якої діяльності не перевищував суму, еквівалентну 2 млн євро (визначену за середньорічним курсом Нацбанку України).

– Учасником може бути суб’єкт мікропідприємництва, який веде господарську діяльність на території, що входить до складу ВМТГ та сплачує податки до місцевого бюджету. Також суб’єкт не може бути у стані реорганізації чи ліквідації, мати борги щодо сплати податків та зборів перед бюджетами всіх рівнів тощо, — додав Максим Мартьянов.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов також зауважив, що такий інструмент має велике значення не лише для підприємців, а й всієї громади в цілому:

– Енергонезалежність, енергозбереження, перехід на роботу на альтернативних джерелах енергії, екологічність – це основні принципи роботи у напрямку реалізації заходів Дорожньої карти Зеленого курсу Вінниці до 2030 року. Крім того, розробка цього порядку пов’язана з викликами – намаганням росіян створити в нас повний блекаут. Тому автономні джерела живлення необхідні для можливості стабільного функціонування бізнесу. І затверджене рішення на цій сесії сприятиме цьому, – сказав Сергій Моргунов.

Як зазначають в міськраді, напередодні відбулося обговорення цього Порядку з представниками Ради підприємців при міському голові.

– Члени Ради підприємців одноголосно підтримали і підтвердили, що така ініціатива важлива та актуальна для бізнесу. Фактично, це стимуляція суб’єктів господарювання до енергонезалежності та сталого робочого процесу, – підсумовується в повідомленні.

Фото – bigkyiv.com.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.