Впродовж доби 16 травня по всій Україні діятимуть графіки погодинних відключень – Укренерго

21:58
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Завтра, 16 травня, з 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових споживачів будуть діяти планові обмеження – графіки погодинних відключень (ГПВ). Відповідні графіки мають оприлюднити й для Вінниччини. 

Так, “Укренерго” повідомило, що сьогодні, 15 травня, запроваджує контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України.

– З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових споживачів будуть діяти планові обмеження – графіки погодинних відключень (ГПВ), – вказано у повідомленні.

Зазначено, що це “допоможе зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми більш безпечною”.

Диспетчерський центр «Укренерго» вже довів до обленерго ліміти споживання для кожного регіону. Отримати інформацію про те, як саме будуть діяти обмеження споживання у вашому регіоні, можна буде в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

Причиною обмежень називають збільшення споживання електроенергії під час похолодання.

– Потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак, здійснених росією по українській енергосистемі з 22 березня. Обсяг обмежень розподілений рівномірно між всіма регіонами. Енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується, – зазначили в “Укренерго”.

Щодо Вінницької області

– Диспетчер АТ “Вінницяобленерго” отримав лист від диспетчерського центру НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo про застосування Графіків погодинних відключень електроенергії для Вінницької області з 16.05.24 з 00:00 – 09:00 та з 16:00- 24:00, – повідомляється на сайті “Вінницяобленерго”.

Вказано, що у випадку застосування ГПВ, АТ “Вінницяобленерго” оприлюднює на своєму вебсайт періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам, вулицям із зазначенням годин доби.

ГПВ розподіляються на шість рівних черг. Тривалість знеструмлення споживачів по ГПВ може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.

Графік погодинних відключень можна завантажити на сайті “Вінницяобленерго” ТУТ.

Водночас зазначимо, що за вказаним посиланням станом на 21:46 відсутня інформація щодо годин відключень (подано розподілення вулиць на шість черг). При цьому у коментарях до відповідного допису на фейсбук-сторінці “Вінницяобленерго” компанія повідомляє, що години вимкнень невдовзі оприлюднять. 

Згодом “Вінницяобленерго” додало, що сьогодні о 19:27 диспетчер АТ “Вінницяобленерго” отримав команду від диспетчерського центру НЕК “Укренерго” на введення 3 черги графіків аварійних відключень (ГАВ) для споживачів області. Уже знеструмлено 25330 споживачів. Наразі причиною називають гострий дефіцит потужності в об’єднаній енергетичній системі України.

Як нагадує “Вінницяобленерго”, ГПВ – графік погодинного відключення електроенергії. Застосовуються, коли є певний час для підготовки до проведення відключень. Рішення про застосування ГПВ приймає НЕК «Укренерго» за погодженням з Міненерго. ГПВ застосовуються з метою дотримання доведених НЕК «Укренерго» граничних величин споживання електричної потужності, тобто коли електроенергії, яка генерується в Україні на електростанціях, не може вистачити на всіх споживачів.

Ілюстративне фото – slovoidilo.ua

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.