Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України двом захисникам з Вінниччини

14:08
Автор: Vежа
Become a Patron!

Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України двом захисникам з Вінниччини: лейтенантам Євгену Пальченку і Владиславу Українцю. Останньому, на жаль, посмертно.

На сайті Президента України повідомили, що вчора, 2 березня, Володимир Зеленський підписав указ про присвоєння звання Героя України п’ятнадцяти нашим захисникам. Зокрема лейтенанту Пальченку Євгену Михайловичу, керівнику взводу танків, який прикрив вихід бригади з оточення.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий повідомив на своїй сторінці у Фейсбук, що Євген Пальченко – 23-річний командир, наш земляк з Райгородської територіальної громади Гайсинського району.

Наша гордість! Хай береже тебе Бог, – написав Вячеслав Соколовий.

Євген Пальченко. Фото – facebook.com/sokolovyy

Також Володимир Зеленський присвоїв звання Герой України лейтенанту Українцю Владиславу Петровичу. Посмертно. Зазначається, що він прикрив відхід своїх при наступі ворога.

У Хмільницькій місцевій газеті “Життєві обрії” повідомили, що Владислав Українець хмільничанин,  народжений 5 грудня 1999 року, служив командиром 2 механізованого взводу механізованої роти військової частини А2960. Зазначається, що про загибель Героя повідомили під час прориву на Антонівському мосту Херсонської області.

Владислав Українець. Фото – gazetahm.org

Загалом цим Указом звання Героя України присвоїли таким захисникам:

Старшому лейтенанту Білоконю Максиму Віталійовичу. Посмертно. Брав участь у відбитті атаки ворога під час оборони Чернігова, знищив ДРГ ворога та два танки противника.

Підполковнику Капічуну Олександру Валерійовичу. Посмертно. Завдяки його героїчним діям зупинили колону ворога, знищили техніку та ворожих солдатів.

Солдату Лук’яновичу Олександру Володимировичу. Посмертно. Під час бою знешкодив до трьох десятків одиниць техніки противника. Внаслідок авіаційного удару отримав смертельне поранення.

Молодшому сержанту Несольоному Михайлу Михайловичу. Посмертно. Загинув у ближньому бою із силами противника, коли евакуював людей.

Солдату Нікончуку Андрію Валерійовичу. Посмертно. Захищав Київську ГЕС від нальотів російської авіації та ракетних ударів.

Лейтенанту Сапилу Віталію Романовичу. Посмертно. Командир танкового взводу. Знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. Загинув під час авіаудару.

Головному сержанту Сенюку Олексію Олександровичу. Посмертно. Обороняв Чернігів, знищив два ворожих БПМ та захопив танк Т-72. Загинув від авіаудару.

Майору Чобану Степану Івановичу. Посмертно. Пілот Су-27, відволік на себе ворожу авіацію над Кропивницьким.

Майору Михальчуку Ігорю Васильовичу. Керівник підрозділу танкового батальйону. Знищив численні бронемашини ворога.

Полковнику Мусієнку Сергію Миколайовичу. Керівник підрозділу ракетних військ та артилерії. Завдав нищівних ударів противнику на Харківському напрямку.

Майору Прокопенку Владиславу Юрійовичу. Керівник танкового батальйону. Вивів особовий склад і техніку з оточення без втрат.

Підполковнику Федосенку Павлу Юрійовичу. Керівник підрозділу 92-ї бригади. За ефективну оборону Харкова.

Старшому лейтенанту Чавалаху Дмитру Петровичу. За героїчну участь в обороні Херсонської області.

– Всі 40 мільйонів – як ці п’ятнадцять героїв! Слава Україні! – зазначив Президент.

Ілюстративне фото – mva.gov.ua

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.