Вокзал і торгівельний комплекс: що може з’явитися на місці Привокзального ринку

9:19
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Новий автовокзал та торговий комплект на місці Привокзального ринку почнуть будувати не раніше весни 2021 року.

У п’ятницю, 5 квітня, голова ради директорів корпорації «Прем’єр-Фінанс» (якій і належить ринок «Привокзальний»), президент Федерації боксу України Володимир Продивус опублікував на своїй сторінці у Фейсбук одну із можливих візуалізацій реконструкції площі Привокзальної та самого ринку.

 

В пості Володимир Продивус пише про те, що не варто вірити чуткам, які поширюються та стосуються продажу ринку «Привокзальний».

«Земельна ділянка та сам ринок «Привокзальний» біля залізничного вокзалу у Вінниці не проданий, не продається і не продаватиметься. Його очікує масштабна реконструкція, в ході якої торгівля стане частиною діяльності великого торгівельного комплексу, поруч з яким буде побудований сучасний автовокзал. Тепер мешканці та гості Вінниці зможуть ефективніше планувати свої поїздки, оскільки від залізничного до автовокзалу вони зможуть пройти пішки. Торговий центр між вокзалами — ще одна перевага, яка дозволить людям цікавіше провести час в очікуванні або просто купити необхідне в дорогу. Такий формат організації транспортного комфорту пасажирів давно використовується в Європі і світі.» – йдеться у пості на сторінці.

В лічені хвилини під новиною з’явилися різного роду коментарі — від захвату до питань щодо майбутньої інфраструктури, початку будівництва та майбутнього працівників ринку.

Vежа вирішила поцікавитися у Володимира Продивуса коли розпочнеться будівництво, як проект буде інтегруватися у «Вінницьку милю» та чи це остаточна версія проекту.

Як виявилося, візуалізація, яка швидко поширилася місцевими ЗМІ та соціальними мережами лише один із варіантів.

— Триває процес вибору шляху розвитку. Наразі я обираю з проектів, запропонованих архітекторами і експертами у сфері логістики. Даний об’єкт має для мене цільове призначення, а не є зоною без якихось певних перспектив, — пояснює Володимир Продивус.

Він також пояснив, що не має завдання поспішати із цим проектом і розповів, що буде із тими орендарями, які наразі працюють на ринку:

— Зараз є декілька пропозицій, серед яких я обираю. Після закінчення всіх допроектних консультацій, розпочнеться юридичний етап, а після нього —акумулювання коштів. Припускаю, що активні будівельні роботи розпочнуться не раніше весни 2021. Цільове призначення ринку не змінюється. Це будуть торгові площі. Надання торгових місць нинішнім орендарям буде пріоритетним. До моменту початку будівництва ми обговоримо варіанти співпраці з людьми, які там працюють і прийдемо до взаємовигідного компромісу.

Раніше свої думки, щодо майбутнього вінницьких ринків, вже озвучували українські та іноземні урбаністи та архітектори. Щодо «Привокзального», тоді Урс Томанн припустив, що на цьому місці можна створити щось подібне на торгівельний хаб.

Що можуть зробити з ринками на Замості під час реконструкції проспекту Коцюбинського

В рамках проекту «Вінницька миля» також неодноразово підіймалося питання щодо «Привокзального ринку».

Вінницька миля: на залізничному вокзалі відкрили виставку про майбутнє перетворення проспекту Коцюбинського. ФОТО

Володимир Продивус зазначив, що їхня група експертів не співпрацює з тими, хто займається «Вінницькою милею», але готує свої проектні пропозиції з урахування не тільки ряду рекомендацій, озвучених у проекті «Вінницька миля», але й з урахуванням європейського досвіду організації міських просторів:

— Мені дуже подобається ідея крокової доступності автовокзалу від залізничного вокзалу і трансформація ринку в нинішньому його стані в торговий простір більш сучасного типу.

Щодо того, чи поблизу залізничного побудують новий автовокзал чи перенесуть вже наявний, пан Володимир відповів коротко:

— Не думаю, що місту потрібно створювати нові логістичні можливості для пасажирів, позбавляючи їх тих можливостей, що вже існують і користуються популярністю.

Фото зі сторінки у Фейсбук Володимира Продивуса

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.