Воду в Південному Бузі визнали непридатною для купання. ВІДЕО

10:16
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Оновлено: 25 Травня 2018, в 12:35

Напередодні відкриття купального сезону у Вінниці облаштовують пляжі та перевіряють воду. Остання, згідно з лабораторними дослідженнями, для купання не підходить.

Купальний сезон у Вінниці розпочнеться з 1 червня. Тим часом комунальники займаються облаштуванням території пляжів, повідомляється в сюжеті телеканалу Вінтера. Вже відремонтовано та пофарбовано більшість лавок, встановлено душові кабінки та туалети. Рятувально-водолазна служба, в свою чергу, обстежила дно акваторії та очистила його від сторонніх предметів. На чергуваннях під час купального сезону на рятувальному посту щоденно перебуватимуть три водолази та один фельдшер.

Аби з’ясувати наскільки вода підходить для купання, міська санітарно-епідеміологічна служба перевірила воду та пісок з Південного Бугу.

– В травні ми провели вже лабораторний відбір проб води. Поки ще не всі результати отримали, але попередньо вода не відповідає нормативним показникам по запаху і по вмісту формальдегіду в два рази, – розповідає Оксана Скоробогач, лікарка загальної гігієни обласного центру держсанепідемслужби України.

Бактеріологічні дослідження показали, що вода не відповідає нормативам по вмісту лактозо-позитивних кишкових паличок. Водночас паразитологічні дослідження дали більш позитивні результати, в даному випадку вода відповідної якості. Тільки в ґрунті неподалік від Вишенського озера було знайдено яйця аскарид.

Загалом санепідемслужба визнала воду у вінницькій частині Південного Бугу непридатною для купання.