Водонапірна вежа… без води: музей у Вежі Артинова працює в “сухому” режимі

15:50
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Головний символ Вінниці – водонапірна Вежа Артинова, яка свого часу вперше дала централізоване постачання містянам, сьогодні сама перебуває на “сухому пайку”.

Вже близько семи років у будівлі, де розташувався “Музей пам’яті” та КП “Подільський туристично-інформаційний центр”, зовсім немає водопостачання. Як сталося, що колись водонапірна, а зараз музейна вежа опинилася в статусі “чоботаря без чоботів” – днями дізнавалася VежА.

Працівники “Музею пам’яті” розповіли, що води у них немає вже роки шість-сім, точно й не пригадають. Доглядачі установи достаменно навіть не знають з чим це може бути пов’язано. Розповідають, що раніше вода хоч і була з маленьким тиском, але все ж була, а потім просто зникла.

  • Були чутки, що там могли щось пошкодити при будівництві “Магіцентру” (тепер “SkyPark” – ред.). А можливо, там щось засмітилося у трубах. Ніхто нічого розповісти не може. Звичайно, дивилися і наше керівництво, і “Водоканал”, але чи то витрат на воду забагато, чи ще з якоїсь причини, але води у нас тепер немає взагалі.

Щоб дізнатися більше про ситуацію, що склалася, ми також звернулися до обласного Краєзнавчого музею, якому підпорядковується музей воїнів-афганців. Заступник директора музею з господарської роботи Михайло Домбровський запевнив, що води у вежі немає вже набагато довше.

  • Водонапірною та вежа була лише на самому початку і пропрацювала так дев’ять років. Потім там ніколи не було ні води, ні каналізації. Те, що води там немає лише декілька років – неправда. Коли там, у вежі, жили люди в квартирах, то воду набирали у криницях і користувалися громадською вбиральнею, що зараз біля Меморіалу Слави. Так як у вежі немає каналізації, то водопровід туди провести неможливо було.

Працівники музею все ж запевняють: кілька років тому вони користувалися водою безпосередньо у вежі: вода була технічна, для пиття не підходила, однак помити руки абощо – цілком було можливо. Прикметно, що про таку свою проблему працівники музею розповіли нашому іншому журналісту, вважаючи, що він – звичайний клієнт. Дізнавшись, що спілкуються з працівником преси – припинили розповідати будь-які деталі, відправивши нас до свого керівництва.

Довідатися версію вінницького водоканалу з цього приводу протягом двох днів нам так і не вдалося, тож з радістю опублікуємо інформацію від комунальників, щойно Vежі її нададуть. Можливо, тоді ж ми й дізнаємося: чому саме у Вежі немає води і чи з’явиться вона там ще колись.