Вода неприємно пахне, але безпечна: у “Вінницяоблводоканалі” прокоментували ситуацію та що із цим роблять. ВІДЕО

14:08
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вінничани скаржаться на неприємний запах води з-під крана, тож у “Вінницяоблводоканалі” записали відео з поясненням причин виникнення цієї проблеми та інформацією про те, як із цим борються.

Так, головною причиною начальниця служби лабораторного контролю комунального підприємства Аліна Кравчук називає водорості в річці Південний Буг, які розкладаються та виділяють продукти розпаду. За її словами, саме утворені внаслідок цього органічні та неорганічні речовини псують смакові якості води. При цьому у водоканалі запевняють, що вода є безпечною для здоров’я.

– Основною проблемою нашого джерела водопостачання є цвітіння води. Тобто дуже високий рівень водоростей в нашій воді, – каже Кравчук. – Всі ви це чудово бачите – ви можете подивитися на нашу річку і побачити це з мосту: водичка зелена, густа – саме тому, що в ній багато фітопланктону, водоростей. І ось зараз настав той момент, коли ті водорості, які наростали весною, відмерли і впали на дно нашої річки, почався процес їхнього розкладання.

 

 

За словами Аліна Кравчук, це призводить до того, що в річці “фактично вичерпується кисень в районі водозабору, тому що він використовується на розкладення цих водоростей”.

В процесі розкладення утворюється дуже багато органічних речовин і неорганічних, які псують смакові якості нашої води. Але всі ці речовини не впливають на наше здоров’я. Самі забруднюючі речовини ми з води забрали, залишаються лише сліди деяких речовин, а серед них є й оберанти – ті, які ми відчуваємо фактично при дуже низьких концентраціях. Жодної шкоди для здоров’я немає, але це неприємно.

За словами Кравчук, щоб “мінімізувати цю проблему”, водоканал додає у воду активоване вугілля та штучно насичує її киснем.

– Перше: ми аеруємо воду в районі водозабору. Так як кисень в річці закінчився, ми його додаємо штучно, щоб пришвидшити процес розкладання водоростей і покращити смакові якості нашої води. Друге: ми розпиляємо в нашу воду активоване вугілля, яке працює як абсорбент і забирає більшість речовин, які псують органолептичні показники (первинні дані про смак, прозорість та запах рідини – авт.) води.

Водночас, скільки триватиме такий процес, у водоканалі сказати не можуть. Але з досвіду попередніх років кажуть, що триває процес від кількох днів до кількох тижнів.

– Щоденний моніторинг показує, що пік забруднення ми пройшли, ситуація потрошку покращується та стабілізується. Ми сподіваємося, що скоро ми з вами забудемо про цю проблему.

Відео та скріншоти – “Вінницяоблводоканал”, головне ілюстративне фото – cuckooindia.in

Читайте також: Планові ремонтні роботи: де у Вінниці сьогодні може не бути води чи світла

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.