#VKBucketChallenge: у Вінниці активісти “порвали і викинули” російські cайти. ФОТО

14:32
Автор: Андрій Качор

“Вам подобається Вконтакте? А нам ні, тому що саме через цю мережу ФСБ розповсюджувало заклики до сепаратизму в Україні, підтримувало антиукраїнські групи, а проукраїнські – блокувало!”

Приблизно так пояснювали свою позицію щодо рішення РНБО про блокування російських компаній, та зокрема соціальних мереж, організатори сьогоднішньої акції біля Вежі. Активісти “Вінницької європейської стратегії” принесли на Європейську площі великий сміттєвий бак та роздруковані скріншоти антиукраїнської пропаганди на “Однокласниках” та “Вконтакте”, а також логотипи цих соцмереж, виконані в “жалобному” чорному кольорі.

   

“Ми підтримуємо рішення української влади щодо заборони “токсичних” російських сайтів, які виконали одну з ключових ролей у пропагандитській кампанії Кремля проти України та взяли участь в гібридній війні проти кожного з нас на боці ворога”, – сказав на початку акції один з її ініціаторів Дмитро Мира.

Без довгих вступів активісти взяли до рук роздруковані “відбитки” сторінок з російських соцмереж, не без задоволення їх зім’яли, дехто – порвав на дрібні шматочки – та викинули у сміттєвий бак.

         

Оператори телеканалів просили ще й ще повторити перформанс, а кілька школярів, що стояли неподалік, із сумом спостерігали за “глумлінням” над їхніми онлайн-домівками. “Ну что это такое?..”, – трагічно сказав підліток в чорних окулярах і, похнюплено, пішов геть.

Організатори акції зазначили, що йдеться не просто про заборону розваг, піратської музики та фільмів, які можна було знайти, зокрема, Вконтакте.  “Ці ресурси насправді вбивають: під “георгіївськими” стрічками та стягами терористичних “республік”, вони виконують таку ж саму роль в інформаційній війні, як і окупанти в Криму та Донбасі – стріляють у наших захисників”, – сказав один з учасників акції. За тим активісти поклали квіти до меморіалу загиблим АТОвцям, вшановуючи загиблих воїнів у війні Росії проти України.

       

Фото Андрія Завертаного