× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вісмар 1945: поблизу Вінниці відтворять бої армій союзників проти військ Третього Райху

9:54
Автор: Vежа

На початку вересня поблизу Вінниці вже традиційно влаштують військово-історичну реконструкцію одного з епізодів Другої світової війни. Цього разу реконструктори відтворять події травня 1945 року та постануть в образах американських, британських, радянських та німецьких військових. 

Подія під назвою “Жива історія: Вервольф. Вісмар 1945” відбудеться 6-8 вересня в Стрижавці. Як вже зрозуміло з назви, місцем для організації події стане територія колишньої ставки Гітлера “Вервольф”

Власне, сама подія стане реконструкцією боїв за німецьке місто Вісмар на початку травня 1945 року. Тоді, в напрямку міста із заходу просувались союзницькі британські та американські війська. 2 травня вони здолали опір німців поблизу міста Гаденбух і зайняли Вісмар. Того ж дня зі сходу до міста увійшли частини 2-го Білоруського фронту. Організованого опору від німецьких частин вже не було, проте подекуди вони намагались атакувати за підтримки бронетехніки. До 5 травня опір повністю припинився, а 7 травня відбулась зустріч британського фельдмаршала Монтгомері та радянського маршала Рокоссовського. 

Фестиваль військово-історичної реконструкції розпочнеться 6 вересня із заїзду організаційної групи та облаштування місць для таборів. Наступного дня, 7 вересня, до 11:00 заїжджатимуть та облаштовуватимуться учасники фестивалю. Того ж дня там діятимуть наступні табори: 

  • німецька армія та їхні союзники (окрім єгерської піхотної дивізії, частин Люфтваффе та парашутистів). Командуватиме гауптман В. фон Лютцов;
  • радянські війська під командуванням коменданта лейтенанта О. Криворучка;
  • військові з’єднання США, Великобританії та союзників під командуванням сержанта Макса Макбраяна з 1-ої Піхотної дивізії армії США;
  • Українська повстанська армія під командуванням провідника Ю. Прокопишина. На фестивалі УПА існуватиме лише в форматі табору і братиме участь в тактиці та відтворенні боїв виключно на боці однієї зі сторін на власний вибір. 

Опівдні 7 вересня відбудеться загальне шикування та відкриття фестивалю. А вже 8 вересня відбудеться головна подія: з 10-ої до 11-ої години відбуватиметься репетиція бою; з 12:00 по 13:00 відбуватиметься реконструкція умовного бою між військами союзників та військом Третього Райху. 

За словами Віталія Головенька, керівника ГО “Жива історія”, яка є організатором події, цього року очікують близько 200 реконструкторів, у тому числі з Молдови, Білорусі та Болгарії. З техніки планують задіяти автівки та мотоцикли того періоду.  

Читайте також: Не вижив ніхто: на ставці Гітлера відтворили бій між нацистами, УПА та “червоними”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: Ставка “Вервольф” під Вінницею: місце, де Гітлер втратив ґлузд

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.