“Вінницяобленерго” оштрафували за нерівномірне застосування графіків відключень та неналежне інформування населення

17:59
Автор: Vежа
Become a Patron!

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за результатами перевірок оштрафувала АТ “Вінницяобленерго” за нерівномірне застосування графіків відключень електропостачання та неналежне інформування населення. За рішенням НКРЕКП, компанія має сплатити 85 тисяч гривень штрафу, також на 1 700 гривень оштрафували керівника установи. 

Як йдеться на сайті Нацкомісії, НКРЕКП зобов’язала обленерго надалі дотримуватись справедливих графіків відключень та вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання. Крім “Вінницяобленерго”, штрафні санкції застосовано до АТ “Чернівціобленерго” та ПРАТ “Волиньобленерго”.

Підсумки перевірок підбили сьогодні, 17 січня. Перевірки охоплювали діяльність компаній протягом листопада – грудня 2022 року.

– За результатами перевірок встановлено, що вказані підприємства допустили порушення вимог Закону України «Про ринок електричної енергії», Кодексу систем розподілу та недотримувались Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії в частині порушення графіків відключень електропостачання споживачам. Зокрема, вказані ОСР розподіляли участь споживачів у заходах з розвантаження енергосистеми (графіках відключення) нерівномірно, без дотримання принципу соціальної справедливості. Крім того, вони неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні вебсайти, – йдеться в повідомленні. 

Відтак, НКРЕКП винесла рішення накласти на АТ «ВІННИЦЯОБЛЕНЕРГО», АТ «ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО» та ПРАТ «ВОЛИНЬОБЛЕНЕРГО» санкції у вигляді штрафу у розмірі 85 тисяч гривень.

– Крім того, за недотримання принципу недискримінаційності при застосуванні розвантажувальних відключень споживачів електричної енергії передбачена персональна відповідальність керівників ОСР відповідно до положень Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та Кодексу України про адміністративні правопорушення. В умовах дефіциту доступної потужності в енергосистемі та з врахуванням необхідності забезпечення для усіх споживачів рівного доступу до електропостачання НКРЕКП прийняла рішення про накладення на керівників згаданих ліцензіатів адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. НКРЕКП наголошує, що при застосуванні аварійного розвантаження ОСР не повинен допускати дискримінацію між користувачами і має надавати споживачам достовірну та своєчасну інформацію про графіки аварійних відключень, – підкреслюють в Нацкомісії. 

Нагадаємо, наприкінці грудня стало відомо, що НКРЕКП позапланово перевірить “Вінницяобленерго” через скарги від споживачів. Крім “Вінницяобленерго”, перевірки планувалося провести ще на 8 регіональних підприємствах.

Ілюстративне фото – з сайту “Вінницяобленерго”

Читайте також: НКРЕКП позапланово перевірить “Вінницяобленерго” через скарги від споживачів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.