Публікації за датами

  • 23 Вересня/ 10:29

    Vinnytsia

    Публікація23.09.1910:29

    Автор:Юлія Плахтій

    «Вінницягаз» вимагає негайно підняти тарифи: збитки підприємства сягають третини мільярда

Збитки АТ “Вінницягаз” зросли на 14 % та на кінець року сягнуть 350 мільйонів гривень. У зв’язку з цим пропонується зокрема “довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня”. 

Як повідомляє “Вінницягаз” на своєму сайті, четвертий рік поспіль для підприємства діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2016 року.

“За цей час загальна сума збитків компанії досягла 909 мільйонів гривень. Спровокована НКРЕКУ фінансова криза призведе до того, що до початку опалювального сезону 2019/2020 р.р. у Вінницькій області 269 газорегуляторних пунктів вичерпають свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів сягне 272,4 кілометри” – йдеться у повідомленні.

Головними проблемами нового опалювального сезону у підприємстві називають “тарифний колапс”, а також знос газорозподільних мереж (ГРП) та зростаючу загрозу їх аварійності. Прогнозується, що порівняно з 2015 роком у 2020-му кількість зношених ГРП/ШРП зросте вдвічі, протяжність газопроводів – у чотири рази.

Крім того, через економічно необґрунтований тариф зарплати у «Вінницягаз» суттєво нижчі ринкових, заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значний відтік кадрів. АТ «Вінницягаз» забезпечене працівниками на 80 % від фактичної потреби. У поточному році коефіцієнт плинності кадрів сягнув 12%. З початку 2019 року з компанії звільнилися 265 працівників. У 2018 році – 364 особи. Особливо гостро проблема втрати кваліфікованих кадрів стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують за безпечністю мереж газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах, – зазначає “Вінницягаз”

.

За словами голови правління АТ Олександра Кривака, збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання.

Відтак у підприємстві бачать єдиний вихід з ситуації, що склалася: “усунення дискримінаційних тарифів, які вже втричі нижче необхідного рівня”.

Зазначено, що середній місячний платіж за газорозподіл у 2018 році по Вінницькій області склав 72 гривні. Отримані кошти розподіляються за статтями витрат:

– 3,7 гривні. – забезпечення роботи АДС;

– 1,2 гривні – ремонт газопроводів;

– 0,5 гривні – установка лічильників;

– 54,6 гривні – операційна діяльність (витрати на сировину та матеріали для обслуговування мереж, ПММ, заробітна плата персоналу);

– 12 гривень – податки

У зв’язку з цим «Вінницягаз» наголошує на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

– довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

– компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

– затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ на протязі всього року.

“Чекають на новий тариф і споживачі природного газу. Це підтверджено результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Абсолютна більшість опитаних споживачів відзначили, що для них важливо розуміти, скільки саме вони сплачують за спожитий енергоресурс, а скільки – за послугу його доставки до оселі. У більшості споживачі зацікавлені у тому, щоб одержувати деталізовану інформацію про складові вартості послуг енергопостачання” – зазначає”Вінницягаз”.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Юлія Плахтій
Журналіст

Дякуємо!

Тепер редактори знають.