Вінниця увійшла в трійку лідерів програми “EU4Culture” та виграла грант на створення Стратегії розвитку культури громади

10:38
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінниця увійшла у трійку лідерів конкурсу у рамках проєкту “EU4Culture”, який впроваджує “Ґете-Інститут”, та отримала 30 тисяч євро грантової підтримки на створення Стратегії розвитку культури громади. Презентувати документ планують навесні наступного року, за результатами конкурсу місто може отримати 300 тисяч євро на реалізацію Стратегії.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради та Facebook-сторінці Сергія Моргунова.

За повідомленням, грантову програму “EU4Culture” для нестоличних міст “Ґете-Інститут” оголосив наприкінці травня цього року. Вона передбачає надання грантових коштів для місцевого самоврядування та громадських організацій на розробку культурних стратегій громад. Проєкт складається з трьох етапів. Спочатку розглянули заявки від 25 громад. З них конкурсна комісія відібрала п’ять, у тому числі й Вінницю, для участі у другому етапі. Цим учасникам виділили по тисячі євро грантових коштів на формування інформації для написання Стратегій.

Goethe-Institut також Інститут ім. Ґете — німецька громадська організація, метою якої є популяризація німецької мови за кордоном та підтримка міжнародної культурної співпраці різних країн з Німеччиною (за даними Вікіпедії).

За словами директора департаменту культури Вінницької міськради Максима Філанчука, на цьому етапі до розробки стратегії було залучено ТОВ “Центр стратегічного розвитку територій” м. Мелітополь, члена ESOMAR Європейська асоціація дослідників громадської думки і маркетингу, кафедру арт-менеджменту та івент-технологій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва м. Києва. Було проведено SWOT-аналіз нинішнього стану культури у Вінниці. На день міста, зокрема, опитали близько 400 респондентів щодо задоволеності культурним обслуговуванням.

Як розповів перший заступник директора департаменту культури міської ради Олексій Циганков, серед сильних сторін Вінниці в аналізі виокремили зручне географічне розташування, європейський напрямок розвитку територіальної громади, інтеркультурність, конкурентоспроможний культурний продукт, зацікавленість мешканців громади у їх потенційному залученні до розробки Стратегії, а також доступність культурно-мистецьких освітніх практик для різних соціально вікових груп. На основі поданої інформації конкурсна комісія відібрала трьох переможців: Вінницю, Рівне, Полтаву. Ці територіальні громади потрапили у третій тур, вони отримали по 30 тисяч євро на написання Стратегії.

Тепер, за словами заступниці міського голови Галини Якубович, наступним кроком є  написання Стратегії розвитку культури.

До процесу створення цього важливого документу залучать експертів, стейкхолдерів та обов’язково громадськість. Презентувати Стратегію розвитку культури плануємо в наступному році. Вінниця буде однією з перших територіальних громад, яка матиме такий документ, – каже Галина Якубович.

На фінальний етап конкурсу троє лідерів мають подати проєкти своїх Стратегій. Та громада, яка переможе, отримає 300 тисяч євро на реалізацію проєкту.

Фото – new.vmr.gov.ua 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.