Вінниця посіла сьоме місце за Індексом конкурентоспроможності міст

11:46
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінниця посіла сьоме місце за Індексом конкурентоспроможності міст серед 45 українських населених пунктів. Серед обласних центрів наше місто цьогоріч посіло шосту сходинку, спустившись на одну позицію. 

Про це повідомляється на сайті Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, який здійснював збір статистичних та адміністративних даних в межах формування рейтингу.

Так, відповідний звіт підготували за результатами аналізу статистичних та адміністративних даних зі 45-ти міст і результатами опитування 7454 керівників суб’єктів підприємницької діяльності, зокрема керівників 3735 підприємств-юридичних осіб та 3719 фізичних осіб-підприємців 45-ти міст з усіх регіонів України, за винятком АР Крим, м. Севастополя та деяких районів Донецької та Луганської областей.

Так, очолили загальний рейтинг Хмельницький (67,65 бала), Івано-Франківськ (65,41 бала) та Львів (64,75 бала). Вінниця набрала 63,75 бала. Найнижчі показники у Одеси (36,84 бала), Полтава (39,75 бала) та Кам’янське (41,42 бала).

Рейтинг серед обласних центрів

Як зазначають в аналітичному звіті, Вінниця продемонструвала високий результат (7 та більше балів) в рамках 4 з 10 компонентів: «Прозорість та відкритість даних» (6-те місце), «Неформальні платежі та корупція» (3-тє), «Безпека ведення бізнесу» (6-те) та «Лідерство міської влади» (4-те).

Так, у місті кожен третій опитаний (32,9%) представник бізнесу на «добре» та «відмінно» оцінює доступ до інформації про місцеві регуляторні акти, що є одним з найвищих результатів серед досліджених міст.

Вказується, що лише 6,8% бізнесу Вінниці зазнавали злочинних посягань (вимагання, крадіжки, вандалізм, підпал, пограбування), що є одним з найнижчих показників серед досліджених міст.

Крім цього, вказується, що незважаючи на низьку кількість балів, Вінниця серед лідерів компоненту «Ресурси для розвитку» – 5-те місце. В цьому компоненті Вінниця є найсильнішою у вимірі 1 «Людські ресурси», де посіла 2-гу сходинку.

Найслабшим компонентом Вінниці є «Започаткування бізнесу», де місто посіло лише 36-ту сходинку. Зокрема в місті один з найнижчих в Україні показник кількості реєстраторів бізнесу на 10-тис. суб’єктів господарювання (5 на 10 тисяч).

Разом з тим, Вінниця належить до трьох міст, де бізнес найбільше витрачає на виконання місцевих регуляторних актів – 2,8% річного доходу (на 1 відсотковий пункт більше ніж в середньому для всіх опитаних).

Підкреслюється, що Вінниця належить до міст, де міська влада найчастіше проводить консультації щодо прийняття нових або зміни чинних регуляторних актів, які можуть мати вплив на бізнесу. Про такі консультації «часто» або «завжди» вказали 21,1% опитаних у місті, що в 2 рази перевищує показник для всієї вибірки (10,7%).

Також підприємці Вінниці краще оцінюють якість робочої сили ніж в середньому по вибірці (17,0% проти 11,0%).

Зазначено, що у Вінниці одна з найвищих часток підприємців, котрі отримували послуги з підтримки бізнесу (інформаційні, навчальні, консультаційні тощо) від міської влади (14,8% у місті проти 9,0% по країні).

Перша п’ятірка рейтингу перешкод для підприємців у Вінниці є такою: епідемія коронавірусу та карантин, низький попит, високі податки, брак кваліфікованої робочої сили та брак коштів.

Опитування було проведено дослідницькою компанією Info Sapiens. Збір статистичних та адміністративних даних здійснено ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій».

Графіка з сайту Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
Ілюстративне фото – dyvys.info