Вінниця не планує посилювати карантинні обмеження на локальному рівні, – Моргунов

12:26
Автор: Vежа
Become a Patron!

Попри зростання кількості нових випадків захворювання на Вінниччині на коронавірусну хворобу, у місті Вінниця не планується запроваджувати додаткових карантинних обмежень крім тих, які запроваджує Кабінет міністрів. 

Про це сьогодні, 21 серпня заявив міський голова Вінниці Сергій Моргунов під час онлайн-брифінгу.

Відповідаючи на запитання, чи може місто посилити карантинні обмеження на локальному рівні з огляду на зростання кількості хворих, міський голова нагадав, що відповідні рішення на центральному рівні ухвалює відповідна державна комісія та уряд.

Так, перегляд карантинних зон відбувається раз на два тижні за стабільної епідситуації або ж в будь-якій момент у випадку суттєвої зміни епідеміологічної ситуації. Наразі ж область перебуває у зеленій карантинній зоні. 

 – Додаткових заходів до тих, які визначені урядом, ми не плануємо. Але разом з тим я хотів би звернутися передусім до бізнесу та керівників підприємств: необхідно дотримуватися всіх санепідправил. Передусім керівники мають нести відповідальність за свої колективи, – зазначив мер, нагадавши про правила дезінфекції та контролю за станом здоров’я працівників.

Також міський голова нагадав, що зараз в місті зберігається негативна динаміка щодо захворюваності на коронавірус. За останній тиждень у Вінниці померло чотири людини з причин, спричинених коронавірусною інфекцією.

Нагадаємо, що за останню добу на Вінниччині було зафіксовано 73 нових випадків коронавірусної хвороби. А за 20 серпня в області було зафіксовано рекордну кількість нових хворих – 82 осіб.

Водночас як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, вже другу добу поспіль у країні реєструється більше 2 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19. Загалом з початку пандемії в Україні захворіло більше 100 тисяч осіб. У цій ситуації МОЗ терміново міняє алгоритми маршрутизації та надання медичної допомоги. Також удосконалюються механізми виявлення контактних осіб та контролю дотримання ними режиму самоізоляції.

Через значне збільшення кількості госпіталізованих хворих на COVID-19 МОЗ планує об’єднати лікарні першої та другої хвилі. Коронавірусна хвороба часто має важкий перебіг і потребує лікування в умовах стаціонару. У зв’язку з цим майже щодня до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою залучаються додаткові медичні заклади.