Вінниця – на другому місці за кількістю перейменованих топонімів

12:42
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінниця посіла друге місце серед 33 українських міст за кількістю перейменованих топонімів в межах дерусифікації (деколонізації). Так, у Вінниці, за даними програми “Прозорі міста” з початком повномасштабного вторгнення перейменували 232 об’єкти.

Про це повідомляється на сайті transparentcities.in.ua.

– Від початку широкомасштабної війни в 33 містах із ТОП-50 Рейтингу прозорості 2021 року перейменували близько 2200 топонімів. Зокрема, змінили назви вулиць, бульварів, площ, скверів, районів і навіть озер та теплоходів, – йдеться в повідомленні.

Вказано, що, наприклад, у Павлограді довелося перейменувати кожну п’яту вулицю (усього змінено назву для 61 топоніма). В Лозовій майже одразу після деокупації заявили про необхідність відмовитися від понад 100 російських та радянських топонімів. А ще в 9 містах цей процес вже запущено, але результатів поки немає.

Загалом лідерами за кількістю перейменованих топонімів є:

Київ (237),
Вінниця (232),
Кривий Ріг (183),
Кам’янське (182) ,
Суми (179),
Кременчук (142),
Черкаси (105).

– Суттєво менше перейменували назв у містах на заході України, адже процеси декомунізації та дерусифікації там проходили і до 2022 року, починаючи з проголошення незалежності. Наприклад, у Львові йдеться про 53 топоніми, у Мукачеві — 79, у Коломиї — 20, а в Тернополі — 15, – йдеться в повідомленні.

Фото history rayon.in.ua

Читайте також: У Вінниці затвердили нові назви для 161 топоніму. ПЕРЕЛІК

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.