Вінницький завод “Форт” планує виробництво пістолета-кулемета нового зразка. ФОТО, ВІДЕО

13:29
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

Казенне науково-виробниче об’єднання “Форт” МВС України, розташоване у Вінниці, завершує заводські випробування нового вітчизняного пістолета-кулемета “Форт-230”. Наступного року планують виготовити першу дослідну партію.

Як йдеться на сайті “Ukrainian Military Pages”, пістолет-кулемет “Форт-230″призначений для озброєння спецпідрозділів, льотчиків та членів екіпажів бойових машин.

Відомо, що вперше нову розробку було презентовано в червні цього року на виставці “Зброя та безпека 2021”. Раніше, з пістолетів-кулеметів, підприємство випускало лише “Форт-226”, що є ліцензійною версією ізраїльського пістолета-кулемета “Uzi Pro”.

Нещодавно підприємство презентувало відео про новий пістолет-кулемет вітчизняного виробництва. У відеопрезентації зазначається, що однією з особливостей нової розробки є також використання патронів калібру 9х19 мм Luger. Набої даного типу вважаються більш якісними, аніж набої калібру 9х18 мм Makarov, які є на озброєнні ще з радянських часів.

Ємність магазину нової зброї розташовано в рукоятці. Місткість – 20 або 30 патронів. Стріляти можна як автоматичною чергою, так і одиночними пострілами. Зброя також витримала випробування на функціональність. Після занурення в пісок, багно, а також після поливання пістолету-кулемету водою зброя від вінницького заводу продовжувала працювати.

Також пістолет-кулемет має телескопічний приклад, який полегшує стрільбу в обмежених просторах. І загалом, за рахунок кількох точок опори пістолет вважається більш зручним для використання.

 

 

За повідомленням “Ukrainian Military Pages”, зброя має також безперервну рейку “Пікатінні” (MIL-STD 1913) для кріплення оптики чи оптронних пристроїв.  Додатково є можливість прикріпити бічні напрямні, які дозволять розмістити світлові, лазерні чи комбіновані пристрої.

Новий пістолет-кулемет – амбідекстральний. Відтак, його зручно використовувати і шульгам. Важіль затвору можна переміщати з одного боку на інший, також з обох боків продубльовані кнопка викиду магазину, комбінований запобіжник та важіль вибору режиму вогню.

Маса зброї становить 2,5 кг (без набоїв), довжина 600/400 мм з розкладеним/складеним прикладом, довжина ствола – 160 мм. Прицільна дальність – 200 метрів.

За повідомленням з відеопрезентації, вперше ідея нової зброї з’явилася два роки тому. Мета – замінити старий радянський аналог, який досі перебуває на озброєнні. Йдеться про автоматичний пістолет-кулемет Стєчкіна. Також існує потреба замінити “радянські” АКСУ, які також перебувають на озброєнні правоохоронців, на сучасну зброю пістолетного (відповідно, менш летального, аніж в автомату) калібру.

Відео – YouTube-канал заводу “Форт”, фото – focus.ua та скріншоти