Вінницький суд залишив під вартою ймовірного учасника так званої “ЛНР”, який співпрацював з ФСБ

18:32
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд залишив під вартою із можливістю внесення застави ймовірного учасника т.зв. “ЛНР”. За даними слідства, чоловік намагався стати “подвійним агентом” для ФСБ та УСБУ у Вінницькій області.

Про це повідомляється на сайті суду.

Так, за даними слідства, 2014 року луганчанин добровільно вступив на службу до диверсійно-розвідувальної групи терористичної організації «ЛНР». Брав участь у веденні збройного опору українським військовослужбовцям у Краснодоні й Щасті Луганської області та співпрацював із Федеральною службою безпеки Російської Федерації (2019-2020 рр.). Одним із його завдань було проникнути до агентурного апарату органів державної безпеки України та отримати й передати ФСБ потрібну інформацію.

Щоб виконати завдання ФСБ, підозрюваний запропонував УСБУ у Вінницькій області залучити його, зокрема, до конфіденційного співробітництва. Чоловік надав представникам управління відомості про місця дислокації незаконних збройних формувань «ЛНР/ДНР» та установчі дані осіб, котрі беруть участь у бойових діях проти військовослужбовців Збройних сил України на сході нашої держави. Пояснив, що інформацію отримав на тимчасово окупованій території, де продавав бойовикам спиртні напої власного виробництва.

Вірогідно, після цього причетність чоловіка до роботи на ФСБ встановили в Службі безпеки України.

Відтак, 21 жовтня Вінницький міський суд застосував до ймовірного учасника «ЛНР» І. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та одночасно визначив розмір застави ­– 713 тисяч 700 гривень. Вінницький апеляційний суд погодився з таким рішенням суду. Адвокат просив для підозрюваного цілодобовий домашній арешт.

Наразі чоловіку інкримінують державну зраду та участь у терористичній організації. Максимальне покарання за кожен зі злочинів – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото – Вінницький апеляційний суд