-
20 Грудня/ 19:05
Vinnytsia
Публікація20.12.1919:05
Вінницький суд відмовився поновлювати на службі поліцейського, звинуваченого у смерті активіста. ФОТО
Сьогодні, 20 грудня, у Вінницькому окружному адміністративному суді відбулось слухання справи про поновлення на посаді та виплати грошової компенсації колишньому поліцейському Сергію Пивовару, якого звинувачують у смерті громадського активіста Олександра Комарніцького.
Суд пікетували родичі та друзі Олександра Комарніцького, а саме засідання тривало понад чотири години. Зрештою, окружний адміністративний суд не задовольнив жодної позовної вимоги колишнього поліцейського.
Нагадаємо, 11 червня на зупинці громадського транспорту у Вінниці виник конфлікт між старшим лейтенантом Пивоваром та Комарніцьким, який їхав додому. Внаслідок сутички Олександр Комарніцький отримав численні травми голови та впав у кому. Не приходячи до тями, 23 червня активіст помер.
Олександр Комарніцький
Сергій Пивовар (фото Національної поліції)
Так, під час досудового розслідування встановили, що правоохоронець запропонував громадянину бути понятим під час вилучення предмету, схожого на гранату. Отримавши відмову, між ними виник конфлікт, в результаті якого Пивовар завдав чоловіку удар кулаком в обличчя. Від удару потерпілий впав та вдарився головою об асфальтне покриття. Встановили, що саме від отриманих ушкоджень чоловік помер у лікарні, не приходячи до свідомості.
За результатами конфлікту в поліції почали службове розслідування, за результатами якого 11 липня Сергія Пивовара звільнили.
14 листопада відбулося перше судове засідання вже за позовом колишнього поліцейського, в якому той вимагає скасувати його звільнення, поновити на посаді та виплатити йому грошову компенсацію за період відсутності на роботі. Втім, на це засідання до Вінницького окружного адміністративного суду правоохоронець не з’явився.
Пікетування суду
Сьогоднішнє засідання відбувалось також за відсутності Пивовара, однак, як і минулого разу, до суду прийшли близько десяти родичів та друзів Олександра Комарніцького. Вони вимагали справедливого суду спершу під будівлею адміністративного суду, а згодом прийшли з відповідним плакатом і фото Комарніцького і на судове засідання.
На судовий розгляд також з’явилась адвокатка Сергія Пивовара, два представники національної поліції, журналісти та головуюча суддя Руслана Дмитришина. Колишній правоохоронець просив скасувати наказ про його звільнення, поновити його на посаді та виплатити середньомісячну зарплату за увесь час його відсутності на роботі після звільнення.
Підставою позову, на думку Пивовара, було невсебічне та упереджене службове розслідування дисциплінарної комісії та, як наслідок, відсутність достатніх причин для звільнення колишнього правоохоронця.
Підстави для поновлення Пивовара
Крім цього, серед підстав для скасування наказу про звільнення Пивовара сторона позивача зазначила, що в Україні діє презумпція невинуватості, а отже правоохоронця не мали звільняти до вироку суду. Однак представники поліції відповіли, що Пивовара звільнили, зокрема, за порушення прав людини, підрив довіри до національної поліції “внаслідок негативного суспільного резонансу”, а також неповідомлення керівництва про застосування фізичної сили до людини.
Так, внаслідок смерті Комарніцького у засобах масової інформації з’явились публікації щодо конфлікту, що викликало негатив до правоохоронців у Вінничан.
Адвокатка Пивовара
Крім цього, адвокатка Пивовара зазначила, що у висновку дисциплінарної комісії не було чітких вказівок на права людини, які порушив звільнений правоохоронець. На це представники відповідача зазначили, що Сергій Пивовар порушив право на життя, а також честь та гідність людини, передбачені Конституцією України та міжнародним законодавством.
Аргументами неправомірності звільнення колишній правоохоронець, зокрема, зазначив також вихід дисциплінарної комісії за межі своїх повноважень та незацікавленість у повному та всебічному службовому розслідуванні. Доказом останнього, на думку адвокатки Пивовара, були різні покази свідків щодо конфлікту з Комарніцьким.
Представники Національної поліції
Різні покази свідків?
“Комарніцький втратив рівновагу і впав”
Попри, здавалося б, адміністративну природу позову, в залі судового засідання фактично детально описали конфлікт, що стався. Так, за свідченнями чотирьох випадкових свідків, покази яких брали до уваги під час службового розслідування, саме Пивовар завдав першого удару Комарніцькому.
Натомість, адвокатка колишнього правоохоронця зазначила, що дисциплінарна комісія не взяла до уваги свідчення самого Пивовара, який вказав, що лише “поставив блок”, внаслідок якого “Комарніцький втратив рівновагу і впав”.
Свій удар в обличчя активіста у показаннях він заперечував.
Крім цього, адвокатка сумнівалась, що свідки могли бачити та чути все те, про що розповіли, позаяк конфлікт стався після 23:00, а очевидці перебували за 5-7 метрів від колишнього правоохоронця та Комарніцького.
На противагу, представниця Пивовара навела, зокрема, покази іншого свідка, який за 70-100 метрів “бачив”, що першого удару хотів завдати Комарніцький, а також свідків-правоохоронців, які не бачили моменту удару. Однак в присутніх такі покази викликали скепсис.
У свою чергу представники поліції зазначили, що свідчення чотирьох свідків не різнились між собою, щодо того, що удар був, а здійснювати слідчі експерименти для перевірки можливості людей бачити та чути, дисциплінарна комісія не мала повноважень.
“Відмовити повністю”
Зрештою, у Вінницькому окружному адміністративному суді повністю відмовили Сергію Пивовару у задоволенні його позовних вимог. Відтак його не поновлять на посаді і не виплатять середньомісячну зарплату за понад п’ять місяців звільнення.
Як повідомила адвокатка колишнього правоохоронця, вони збираються подавати апеляцію на це судове рішення. Зробити це можна буде протягом 30 днів, з 2 січня – саме тоді з’явиться повний варіант судового рішення судді Дмитришиної.
Фото автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.