Вінницький суд оштрафував чоловіка на 170 тисяч за перевищення строку тимчасового ввезення нерозмитненої автівки

10:49
Автор: В'ячеслав Луцков

Вінницький суд оштрафував чоловіка на 170 000 гривень через перевищення строку тимчасового ввезення нерозмитненої автівки в Україну.

Про це повідомляється на сайті Вінницького апеляційного суду та йдеться у постанові Вінницького міського суду.

Так, чоловік ввіз нерозмитнену BMW 530 до України у грудні 2019 року. У травні 2020 року правопорушник потрапив у ДТП – машина зазнала значних механічних пошкоджень. У зв’язку із судовими процесами по цьому ДТП, які тривали чотири місяці, автомобіль перебував весь цей період часу на автостоянці у Хмельницькому.

Однак у грудні 2020 року чоловік прийшов на автостоянку і не виявив там автомобіля. Позаяк автомобіль був у критично аварійному стані, громадянин по цьому інциденту у правоохоронні органи не звертався.

– Де нині перебуває іномарка, не знає. Також не звернувся до митниці для продовження терміну митного режиму, за що йому інкримінували порушення строку тимчасового ввезення транспортного засобу, – повідомляє суд.

Звернувся до митниці чоловік щодо припинення режиму “тимчасового ввезення” лише у лютому 2021 року.

Згідно ч.1 ст.380 Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів.

За словами правопорушника, технічний стан автомобіля не дозволяв вивезти його за межі України. Однак представниця митниці у суді наголосила на тому, що у чоловіка була змога вивезти навіть значно пошкоджений автомобіль за межі України за допомогою лафета або евакуатора.

Вказується, що у матеріалах справи немає доказів, що машина – в критично аварійному стані, а у висновку автотоварознавчої експертизи вказано вартість її відновлення. Тож транспортний засіб підлягав ремонту.

Відтак, Вінницький міський суд у вересні 2021 року визнав чоловіка винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 Митного кодексу України та наклав на нього штраф в 170 000 гривень. Днями Вінницький апеляційний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції.

ч.6 ст.481 МКУ: “Перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування, –

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів”.

Ілюстративне фото – drivemag.com