Вінницький суд амністував нападника на місцевого журналіста

16:19
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Вінницький міський суд вирішив, що засуджений за напад на журналіста не відбуватиме покарання. Таке рішення було прийнято на основі закону “Про амністію в 2016 році”.

Як повідомляє Національна спілка журналістів України (НСЖУ), сам журналіст Віталій Павловський, на якого раніше було здійснено напад, погоджується з рішенням суду.

– Зважаючи на те, що в цього чоловіка двоє малолітніх дітей, а завдані ним травми були не настільки серйозними, цілком приймаю таке рішення суду. Та й взагалі не знаю, як би міг жити з думкою про те, що через мене людина потрапила за ґрати. Звісно, він винен, він вчинив напад на журналіста під час виконання професійних обов’язків, кілька разів вдаривши мене. Проте час минув, травми загоїлися, а от ставлення по совісті навіть до таких людей ніхто не відміняв. Тому мене цілком задовольняє, як ця ситуація зрештою вирішилася, – зазначає Павловський.

В травні 2016 року журналіст газети “RIA” Віталій Павловський, виконуючи редакційне завдання, спостерігав за роботою патрульної поліції. Пізніше правоохоронці зупинили водія і Павловський розпочав відеозйомку перед тим представившись журналістом. Пасажир зупиненого автомобіля напав на нього і завдав ударів по обличчю та в груди.

Справа була кваліфікована, як насильство щодо журналіста (ст. 345-1 ККУ). Вінницький міський суд призначив покарання нападнику у вигляді трьох років позбавлення волі. Наприкінці 2017 року рішення змінили – винного звільнили від відбування покарання, але не скасували його провини.

За словами секретаря НСЖУ Валерія Макеєва, що саме у Вінниці вперше було застосовано статтю 345-1 ККУ при кваліфікації злочину проти журналіста.

– І суд першої інстанції призначив покарання: 3 роки позбавлення волі. І лише згодом, після апеляційної скарги суд змінив рішення. Можна по-різному до цього ставитися, та рішення, як на мене, виважене. Насамперед, належна сатисфакція відбулась. Звичайно, в інших потенційних правопорушників острах щодо агресії проти журналістів, за наявності такого м’якого покарання, буде мінімальним. Та все ж особу притягнуто до кримінальної відповідальності, і, головне, кривдник визнав себе винним і примирився з постраждалим журналістом, – розповідає Валерій Макеєв.

Фото: http://nsju.org, https://vn.20minut.ua