Вінницький Музей моделей транспорту отримав зменшену копію біговела від німецького міста Карлсруе

11:09
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький Музей моделей транспорту отримав зменшену копію біговела (попередника велосипеда) від німецького міста Карлсруе. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, цей сувенір громада отримала від німецького міста Карлсруе 22 квітня – у день, коли було підписано Угоду про побратимство між двома містами. Нині ж міський голова Вінниці Сергій Моргунов передав сувенір до Музею моделей транспорту.

 

Сергій Моргунов розповідає, що під час офіційного візиту міської делегації до Карлсруе вони говорили про активні команди вінницьких музеїв, зокрема, і про Музей моделей транспорту. Тож з нагоди підписання Угоди про побратимство керівництво Карлсруе передало Вінниці модель біговела. Зазначено, що цей вид транспорту у 1817 році винайшов уродженець Карлсруе Фрайгер фон Дрез.

При вході до міської ради Карлсруе – у повному розмірі стоїть такий біговел, – розповів міський голова Вінниці. – Раді, що вінницький Музей моделей транспорту поповнить ще такий експонат від нашого міста-побратима. Уже наприкінці місяця ми чекаємо на офіційну делегацію із нашого нового міста-побратима. Заплануємо похід і до цього Музею.

 

Директор музею Олександр Вдовиченко зазначив, що новий експонат доповнить діючу виставку “Мандрівка до Карлсруе”. Її відкрили на початку квітня з нагоди майбутнього побратимства двох міст. В цій експозиції представили рухомий макет німецької залізниці. Він відтворює вокзал та гірські околиці міста Карлсруе з автентичними моделями залізничних, трамвайних та фунікулерних вагонів цього міста:

Наша експозиція присвячена Німеччині та Карлсруе – це приблизно 7 метрів квадратних, а масштаб – 1:87. Ми продовжимо її розширювати. І, гадаю, наприкінці травня, будемо мати чим здивувати і наших закордонних гостей і, звичайно ж, вінничан.

Нагадаємо, 22 квітня відбулося підписання Угоди про побратимство між представниками муніципалітетів Вінниці та Карлсруе.

На честь підписання побратимської угоди у німецькому Карлсруе створили мурал із зображенням Миколи Леонтовича та туристичними візитівками Вінниці. А у Вінниці з 22 квітня та протягом тижня з Вежі Артинова о 18:00 лунала композиція “Badnerlied” (неофіційний гімн колишнього німецького регіону Баден, який наразі є частиною землі Баден-Вюртемберґ).

Фото – ВМР

Читайте також: Вінниця та німецьке місто Карлсруе підписали Угоду про побратимство

Читайте також: У німецькому місті Карлсруе створили мурал із Леонтовичем та туристичними візитівками Вінниці

Читайте також: У Вінниці з нагоди офіційного підписання Угоди про побратимство з Карлсруе з Вежі Артинова лунатиме “Badnerlied”

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.