Вінницький гурт “The Hypnotunez” вимушено остаточно скасував свій тур європейськими містами

17:17
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький гурт “The Hypnotunez” скасував свій тур європейськими містами, запланований на березень. Причиною стали, зокрема, обмеження для українських митців на виїзд за кордон в умовах воєнного стану.

Як повідомляється на сторінці гурту, дати концертів попередньо переносять на літо – “до вже забуканих фестивалів”.

Передісторія

Зазначимо, що ще 8 березня гурт виклав відео, в якому зазначив, що музиканти спробували виїхати у свій європейський тур, який мав відбутися у різних країнах Європи. Однак команді “The Hypnotunez” довелось витратити 20 годин на кордоні з Польщею, аби в результаті їх так і не випустили з країни.

Причиною цьому стали додаткові обмеження стосовно виїзду за кордон митців, які Міністерство культури запровадило після скандалу зі стендапером Андрієм Щегелем.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений The Hypnotunez (@the_hypnotunez)

– Ми виїхали в наш європейський тур, проте вже 20 годину стоїмо на пункту пропуску. У зв’язку з останніми новинами навколо Міністерства культури і так званих “артистів” ми стоїмо на місці. Вони призупинили можливість виїзду справжніх митців за кордон, анонсувавши якісь нові зміни і правила, про які ніхто не знає, не повідомивши про це заявників. Неможливо додзвонитися і знайти цю інформацію в департаменті чи в інтернеті, – зазначали тоді учасники гурту.

Тож ще тоді, після невдалих спроб вирішити це питання з різними чиновниками, музиканти вперше оголосили про скасування туру з 23 концертами в Німеччині, Чехії та Польщі.

Вже наступного дня, 9 березня, гурт поділився, що тур поки не скасовують та “очікують хороших новин”.

Остаточне скасування туру

Вже сьогодні, 22 березня, гурт виклав ще один пост, в якому повідомив, що остаточно скасовує тур. Музиканти зазначають, що боролись останні два тижні в надії анонсувати гарну звістку щодо туру, однак невдало.

– Наш тур якраз потрапив в час, коли Міністерство Культури не може і не хоче сприяти і коли механізм системи зламався. В першу чергу ми звинувачуємо в цьому криваву країну-агресорку – росію, через їхній терор, – зазначають митці.

“The Hypnotunez” сподіваються, що “найближчим часом усім справжнім музикантам та митцям дозволятимуть виїзд з країни попри війну”.

Також зазначено, що дати концертів переносять на літо – до вже “забуканих” фестивалів.

Фото з архіву Vежі та зі сторінки гурту