Команда урбаністів вінницького АРХІКЛУБу здобула престижну Лейпцизьку премію за реалізований в 2017 році проект реконструкції центральної площі в м.Іллінці* (Вінницька обл.).
Про те, що робота вінницьких архітекторів виграла 2-й приз (друге місце у конкурсі), було оголошено під час ІІ Німецько-української конференції з міського розвитку, яка проходила у місті Львів 1 грудня 2017 року. Про це йдеться в прес-релізі Архіклубу, надісланому Vежі.
Конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку», який проходить в Україні вже вдруге, оголосили спільно Міністерство BMUB Німеччини та Мінрегіон України. За реалізацію та організацію конкурсу відповідальне Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ).
У рамках цьогорічного конкурсу Лейпцизької премії відзначаються показові проекти, що вже були втілені в Україні і роблять українські міста більш комфортними для життя. На конкурс було подано 45 робіт з 31 міста України, з яких 3 посіло призові місця, а 5 – отримали відзнаки.
Три переможці, серед яких і проект вінницьких “архіклубівців”, отримають фінансову винагороду в розмірі 10 тис євро, яка має бути використана для фінансування реалізації наступних етапів проектів.
Проект в Іллінцях має свою передісторію. Після повалення пам’ятника Леніну виникла потреба реконструкції частини центральної площі. Викликом і головною ціллю проекту стало переосмислення ідеологічних підходів до проектування публічних просторів та створення їх нової якості.
“Як для невеликого містечка, центральна площа має крупний масштаб, утворена перехрестям двох пішохідних вулиць. Одним із завдань проекту було – зберегти масштаб цілої площі, але зробити середовище «м’яким» для сприйняття, перебування. Відкритий простір, озеленення, місця для сидіння, сучасний лаконічний дизайн забезпечують як комфортний транзит, так і можливість відпочинку”, – так пояснюють свій задум вінницькі архітектори. Та головним секретом успіху свого проекту вважають принцип “площа не для пам’ятників, а для людей”, який був покладений в його основу.
При цьому підкреслюють, що загалом процес прийняття рішень щодо проекту реконструкції площі був багатоступінчастим та поміркованим, що не типово для України, зазвичай вказівки йдуть “зверху” і запускається механізм виконання. “З самого початку міська рада була відкритою до співпраці з активістами та архітекторами, що відкрило шлях до успішного результату”, – переконані в “Архіклубі”.
На що витратять виграні кошти, наразі переможці не розкривають та тримають інтригу, обіцяючи з цього приводу організувати вже незабаром окрему публічну подію. На ній планують розповісти більше і про сам проект, і про своє сприйняття отриманої премії, і про подальші кроки.
Джерело: Архіклуб
Дякуємо!
Тепер редактори знають.