Вінницький апеляційний суд призначив паралімпійській чемпіонці Мар’яні Шевчук два роки виправних робіт

14:18
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Вінницький апеляційний суд призначив паралімпійській чемпіонці з пауерліфтингу Мар’яні Шевчук два роки виправних робіт за скоєння ДТП, внаслідок якої загинули дві людини. Також її на три роки позбавили права керувати транспортними засобами.

Про це повідомляється на сайті суду.

В суді нагадують, що дорожньо-транспортна пригода, в якій загинуло двоє пасажирок Мар’яни Шевчук, сталася влітку минулого року поблизу Пиківської Слобідки Хмільницького району. Водійка не впоралася з керуванням, виїхала за межі дороги та допустила наїзд на дерево.

Як йдеться в рішенні суду першої інстанції, Літинський районний суд Вінницької області визнав винною спортсменку у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 286 КК України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, які спричинили загибель кількох осіб) і призначив її покарання у виді позбавленням волі на строк шість років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки.

Крім того, Мар’яни Шевчук суд присудив стягнути, зокрема, по 400 тисяч гривень моральної шкоди двом сторонам потерпілих. 

Згодом апеляційні скарги на вирок Літинського районного суду подали прокурорка та захисниця обвинуваченої. Прокурорка зазначила, що суд безпідставно позбавив Мар’яну Шевчук права керувати транспортними засобами, бо посвідчення водія вона не отримувала. А адвокатка просила скасувати вирок і призначити її підзахисній покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Потерпілі покладалися на розсуд суду, позаяк обвинувачена просила у них вибачення та повністю компенсувала визначену вироком моральну шкоду – по 400 тисяч гривень кожному.

Зрештою Вінницький апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора відхилив, а вимоги захисниці обвинуваченої задовольнив частково. Серед іншого, спортсменці призначили покарання нижче від найнижчої межі, передбаченої законом за вчинений злочин. Мотивували це тим, що перебування Мар’яни Шевчук в умовах ізоляції призведе фактично до завершення її спортивної кар’єри.

– Перебуваючи в умовах ізоляції, вона не зможе займатися тренуваннями, приймати відповідне харчування, відвідувати змагання, що призведе і до зменшення спортивних досягнень України на міжнародній арені, що є актуальним для підтримання державного авторитету України, особливо в умовах воєнного стану, – зазначається в ухвалі Вінницького апеляційного суду.

При цьому, в суді пояснюють, що покарання у виді обмеження волі, громадських робіт застосувати до обвинуваченої не можна, бо вона має 2 групу інвалідності. Також зазначено, що штраф й арешт до шести місяців – надто м’які покарання. Тому Вінницький апеляційний суд переконаний: винуватиці ДТП доцільно призначити виправні роботи за місцем роботи засудженої з відрахуванням 20 відсотків на користь держави.

Зазначено також, що суд зважив і на кілька обставин, що пом’якшують покарання й істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, який хоч і належить до тяжких, але не є умисним, а вчиненим з необережності.

Мар’яна Шевчук — українська паверліфтерка, чемпіонка XVI літніх Паралімпійських ігор. Заслужений майстер спорту України.

Представляє Вінницький регіональний центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». У січні 2019 року отримала титул найкращої паверліфтерки світу 2018 року. Джерело – Вікіпедія

Фото з сайту ВАС та зі сторінки stepanlisovski