Вінницьких податківців підозрюють у нанесенні збитків державі на суму понад 305 мільйонів

16:00
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Генеральна прокуратура України стверджує, що у Вінниці з 2014 року діяла злочинна організація, яка займалася експортно-імпортними операціями сільськогосподарської продукції.

У Генпрокуратурі зазначили, що до її складу входили начальник Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області та його перший заступник. Кожному з них оголосили підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу.

На сайті Генеральної прокуратури України повідомили, що приблизно у 2014 році невстановлена наразі особа створила у Вінниці злочинну організацію з її відокремленими структурними підрозділами. А метою її діяльності було одержання неправомірної вигоди від комерційних структур, які здійснюють експортно-імпортні операції.

Також зазначається, що до складу одного з таких підрозділів увійшли начальник ГУ ДФС у Вінницькій області, його перший заступник, а також наближені до нього суб’єкти господарської діяльності та інші невстановлені на цей час особи.

У повідомленні йдеться, що протягом 2015-2017 років службові особи ГУ ДФС у Вінницькій області та ДФС України з корисливих мотивів систематично сприяли низці підконтрольних комерційних структур, які ухилилися від сплати податків, вчиняючи незаконні операції з придбання сільськогосподарської продукції (горіхи та бобові культури), а потім експортували її підконтрольним нерезидентам за заниженою вартістю.

У Прокуратурі зазначили, що документально підтверджена матеріальна шкода державі (несплата податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, пені за порушення строків розрахунків в іноземній валюті чотирма суб’єктами підприємницької діяльності) дорівнює понад 305 мільйонів гривень.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами вчинення низки тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.

Зокрема, за результатами розслідування, 20 листопада 2018 року начальнику ГУ ДФС у Вінницькій області повідомили про зміну підозри за частиною 1 статті 255 (карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років), частиною 2 статті 364 (5-8 років  з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років), частиною 3 статті 27 (організатор), частиною 3 статті 212 (5-10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна) Кримінального кодексу України. Водночас його першому заступнику повідомили про підозру за частиною 1 статті 255, частиною 2 статті 364, частиною 5 статті 27 (пособник), частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання їх під вартою.

Крім того, у Прокуратурі повідомили про підозру за частиною 1 статті 255, частиною 3 статті 27, частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України директора низки підконтрольних комерційних структур. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави 40 мільйонів гривень.

А також повідомили про підозру за частиною 1 статті 255, частиною 3 статті 27, частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України ще одного із організаторів злочинної організації, якого 17 серпня 2018 оголосили в міжнародний розшук.

У Прокуратурі нагадують, що відповідно до статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо також, що цьогоріч у липні Генеральною прокуратурою України спільно зі співробітниками ГУ БКОЗ СБУ, Нацполіції затримано на отриманні чергового траншу неправомірної вигоди одного з керівників підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника. Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України.

Як повідомлялося, 9 липня обшуки відбулися у квартирі начальника головного управління ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського. Тоді Державна фіскальна служба пов’язала їх з тиском на керівника служби та спробою залякати співробітників через анонсоване урядом посилення боротьби з контрабандою.

Читайте також: СБУ та Генпрокуратура затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області на хабарі. ФОТО

Ілюстративне фото –1NEWS.COM.UA