Вінницьку ОДА пікетували ФОПи, протестуючи проти “вбивства спрощеної системи оподаткування”. ФОТО

12:34
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 28 жовтня будівлі Вінницької ОДА пікетували підприємці, які вимагають від влади скасувати закони, які змінюють “правила гри” для малого та середнього бізнесу в Україні. 

Ідеться про скандальні закони №128 та №129, котрі фактично скасовують спрощену систему оподаткування та змушують малих підприємців та бізнес “середньої руки” не лише встановлювати касові апарати, але й вести повноцінний бухгалтерський облік. Окрім того підприємці звертають увагу на те, що скасування системи оплати після отримання товару покупцем може знищити онлайн-продажі в Україні як такі та перевести значну частину бізнесу в тінь.

    

Саме тому на пікет до Вінницької ОДА сьогодні вийшли зокрема ті підприємці, котрі продають свої товари через Інтернет. На думку пікетувальників, такі дії влади призведуть до згортання значної частини середнього бізнесу в Україні, переведуть цілі галузі “в тінь”, і жодним чином не стосуються боротьби з контрабандою, з якою, на думку протестувальників, необхідно передусім боротися на митниці.

Відтак пікетувальники вимагали у керівництва Вінницької ОДА, аби воно звернулося до центральних органів влади з проханням переглянути ухвалені закони.

 

Нагадаємо, що 19 жовтня опубліковано закони України № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 128) та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129), які парламент ухвалив 20 вересня 2019 року (законопроекти № 1053-1 та №1073 відповідно).

Закон № 128 набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування (тобто з 19.04.2020 р.), крім:

  • вимог до скарги покупців (споживачів) щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, які претендують на отримання компенсації частини суми штрафних санкцій, умов сплати узгоджених сум штрафів, компенсації покупцям частини вартості за товари, придбані без фіскального чеку, та нових розмірів штрафних санкцій за незастосування РРО та інших видів порушень, встановлених у ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (норми почнуть діяти з 01.10.2020 р.).

Розміри штрафів з цієї дати будуть становити 100 % за перше порушення, а за друге та більше – 150 %.

Крім того, тимчасово, з 19.04.2020 р до 01.10.2020 року, санкції, визначені п. 1 ст. 17 Закону про РРО, застосовуються в таких розмірах:

  • 10 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;
  • 50 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.

Закон № 129 набере чинності також через шість місяців з дня його опублікування (тобто з 19.04.2020 р.), крім:

  • норм ПКУ щодо механізму «кешбеку» – відшкодування покупцям (споживачам) 100 % вартості придбаних товарів, робіт або послуг, якщо вони подали скаргу про порушення продавцем установленого порядку проведення розрахункових операцій і під час перевірки контролюючого органу було підтверджено наявність порушення (норма почне діяти зу 01.10.2020 рок для покупок від 850 гривень).
  • збільшення граничного доходу для ФОП – платників ЄП ІІ групи до 2 500 000 грн та обов’язкового застосування РРО для всіх видів діяльності ФОП – платників ЄП ІІ – ІV груп. Ці зміни почнуть діяти з 01.01.2021 року, а застосування РРО для окремих видів діяльності ФОП – платників ЄП почнеться з 01.10.2020 року.
  • змін щодо заборонених видів діяльності: не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність щодо телефонного зв’язку та телекомунікацій (норма діє з 20.10.2019 року).

Фото Ольги Мірошниченко