Вінницькому музею передали унікальні срібні прикраси ранньослов’янської доби. ФОТОРЕПОРТАЖ

12:43
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Сьогодні, 17 травня, до фондів краєзнавчого музею передали унікальні артефакти – ранньослов’янські жіночі прикраси, виготовлені зі срібла.

Йдеться про срібні жіночі прикраси датовані V століттям нашої ери. За словами музейників, це артефакти ранньослов’янської доби. Комплекс складається з орнаментованої пластинчатої гривні, намиста із лунниць та підвісок різної форми. Артефакти було знайдено невідомою особою поблизу Гайсина.

 

Як розповів завідувач відділу охорони культурної спадщини управління культури Вінницької ОДА Михайло Потупчик, скарб знайшли так звані чорні копачі. Вони планували продати прикраси до приватної колекції, але згодом передумали і через археолога Максима Леваду зв’язались з Потупчиком, аби передати артефакти до краєзнавчого музею.

Михайло Потупчик оцінює вартість срібних виробів на “чорному” ринку в 30-50 тисяч гривень.  

Подібні прикраси вважаються дуже рідкісними, аналог раніше траплявся археологам лише раз, поблизу села Сухоносівка Полтавської області. Втім, вони досі перебувають в приватній колекції.

Наразі на переданий скарб очікують реставраційні роботи та музейний опис. Після цього вони стануть частиною експозиції. Поки що це єдині артефакти, датовані V століттям, які зберігаються в музеї.  

Фото Андрія Завертаного

Читайте також: У вінницькому музеї показали археологічні знахідки, знищені “чорними копачами”. ФОТОРЕПОРТАЖ

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.