-
09 Серпня/ 18:31
Vinnytsia
Публікація09.08.1918:31
Вінницькій станції переливання крові терміново потрібні донори
Вінницькій обласній станції переливання крові бракує донорів. Медики закликають вінничан приходити та долучатися до порятунку життів, адже вже не здатні забезпечити потребу у крові всіх лікувальних закладів.
З початком літніх відпусток кількість донорів значно зменшилась, повідомляє Депаратмент охорони здоров’я Вінницької ОДА. Наприклад, сьогодні, дев’ятого серпня, у закладі прийняли лише 31 особу, однак цього недостатньо, щоб забезпечити потребу лікувальних закладів. Раніше Оксана Банах коментувала Vежі, що зазвичай щомісяця у закладі приймають понад тисячу донорів, а в день – понад півсотні.
У програмі “Тема дня” вона розповіла, що на сьогодні мають достатній запас лише двох груп крові: друга (+), та третя (+).
Наразі нестачу донорів лікарі пояснюють відпускною кампанією. До того ж, практично третина найактивніших донорів – це студенти, які влітку повертаються додому. Водночас робити запас певних компонентів на кілька місяців медики не можуть через короткий термін зберігання. Тому закликають вінничан приходити та ставати донорами крові.
– Найбільший термін використання еритроцитвмістних середовищ – до 42 днів, – розповідає Оксана Банах. – Тромбоцити, які вкрай необхідні нашим онкохворим, зберігаються до семи діб. Через це створити якийсь певний запас, щоб ми могли постійно видавати, – неможливо.
Значних зусиль для того, аби стати донором не потрібно, лише варто дотримуватися необхідних правил за кілька днів до здачі.
Вінницька обласна станція переливання крові відкрита з восьмої години ранку у всі дні, крім неділі. За словами Оксани Банах, в майбутньому також розглядатимуть можливість роботи у дві зміни. Потенційному донору необхідно лише мати з собою паспорт громадянина України. Важливо, що донором може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кілограм, яка не хворіє гепатитом, не приймає антимікробні препарати та антибіотики або з моменту останнього прийому пройшло два тижні.
Перед забором крові донор має пройти декілька обстежень. Зокрема, це консультація із лікарем та здача експрес-аналіз крові. Донора також нагодують печивом та солодким чаєм. Загалом вся процедура обстеження та здачі крові триває від 40 хвилин до однієї години.
Після забору, кров додатково перевіряють на безпечність і лише потім вона потрапляє до лікувального закладу. Максимальна доза здачі крові за один раз складає 470 мл.
Перед здачею крові протягом доби не можна палити, вживати алкоголь, кисломолочні продукти, молоко. Перед здачею крові слід поснідати, але їжа має бути легкою.
Після забору крові донор від станції отримує грошову компенсацію на харчування, а також довідку від лікаря на два дні відпочинку від роботи чи навчання.
Адреса станції переливання крові: вул. Пирогова, 48. Телефон: 0432-67-15-39.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.