-
27 Листопада/ 09:43
Vinnytsia
Публікація27.11.1909:43
Вінницькі волонтери влаштовують соціальні патрулювання, щоб допомогти безхатченкам. ВІДЕО
Громадська організація “Полум’я надії” влаштовує у Вінниці регулярні соціальні патрулювання, в рамках яких волонтери допомагають безхатченкам.
Про це йдеться в сюжеті телеканалу UA: Вінниця. Члени ГО “Полум’я надії” двічі на тиждень влаштовують у Вінниці соціальні патрулювання. В рамках таких патрулювань два екіпажі волонтерів їздять містом, шукають безхатченків та пропонують їм помитися, переодягнутися і поїсти.
В кожного безхатченка, якому допомагають волонтери, свою історія. Василь Кирилюк, наприклад, закінчив школу із золотою медаллю, а пізніше навчався в медичному університеті. Втім, він завершив навчання на четвертому курсі, а згодом потрапив до в’язниці. За його словами, після звільнення життя не склалось, тому наразі жебракує біля ринку “Урожай”.
Під час соціального патрулювання волонтер Сергій Капітула пропонує Кирилюку поїхати в пункт для безхатченків та отримати там безкоштовну допомогу. Той погоджується і вже трохи згодом має змогу прийняти душ, поголитися, переодягтися у чистий одяг і вперше за місяць поїсти супу.
Інший безхатченко, який не хоче показувати своє обличчя та називатись, розповідає, що раніше працював будівельником. Але його звільнили через зловживання алкоголем.
– В мене з жінкою проблеми. Така ситуація сталась, що мало грошей приносив, – розповідає він.
Анатолій Волченков, який родом зі Жмеринки, прийшов до пункту допомоги сам. Розповідає, що намагався влаштуватись на роботу, але йому відмовляють через інвалідність.
– У Жмеринці з квартирою проблема – брат угробив її. Та й нема де жити. То на автовокзалі, то ще десь, – каже Анатолій.
Інший безхатченко, Юрій Смуржевський, розповідає, що задоволений своїм життям. До пункту допомоги приходить, щоб поїсти та погрітись.
– Хату продав ще в 2000-х, а нічого не купив. Гроші профукали, – розповідає Смуржевський.
В пункті допомоги безхатченкам на добровільних засадах працює Ірина Царевич. Раніше вона теж мала досвід бездомного життя.
– У мене був такий співмешканець, що я в під’їзді сиділа. Просилась в квартиру лише переночувати. Прийшла сюди і мені допомогли. Тепер я жива людина, хочу жити і так само допомагати людям, – розповідає Ірина.
“Полум’я надії” має у Вінниці два пункти збору і видачі гуманітарної допомоги безхатькам: перший розташований за адресою вулиця Пирогова, 74, а другий – вулиця Воїнів-інтернаціоналістів, 12. Обидва пункти працюють з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 15:00.
– Нам потрібен притулок для цих людей. Там ми зможемо більше з ними працювати. Вони в нас зараз отримують комплексну допомогу: миються, перевдягаються, їдять, але після цього йдуть в нікуди, – розповідає волонтер Сергій Капітула.
Соціальні патрулювання “Полум’я надії” відбуваються в рамках грантового проєкту “Допоможемо вижити”. Цьогоріч організація отримала 100 000 гривень на роботу з безхатченками. Як розповідає голова ГО Анатолій Загляда, вони отримують допомогу також від міської ради. Очікується, що на 2020-2022 роки міськрада включить допомогу “Полум’ю надії” до міського бюджету.
Читайте також:
196 бойових зіткнень і мінус 1310 окупантів: зведення Генштабу та орієнтовні втрати ворога за добу
Дякуємо!
Тепер редактори знають.