Вінницькі “тепловики” пояснили, чому різко зросли суми в платіжках

12:10
Автор: admin
Become a Patron!

Керівництво КП “Вінницяміськтеплоенерго” сьогодні на спеціальній прес-конференції пояснило, чому в останніх платіжках вінничан за тепло з’явилися “космічні” суми.

Як розповіла перший заступник гендиректора підприємства Людмила Шатковська, за останній час на адресу ВМТЕ надходить багато звернень громадян, які хочуть дізнатися: чому суми в платіжках за теплопостачання суттєво зросли навіть з попереднім місяцем. Чиновниця пояснює, що головна причина – у зростанні тарифів на газ, які саме тепер вступили в дію, а також у досить морозній погоді, що спостерігалася в січні.

– Нові тарифи вступили в дію з 1 січня і рахунки відповідно зросли в лютому. Слід розуміти, що ціна на газ становить 84% всього тарифу, який нараховується споживачам. Відповідно тариф для населення зріс на 22,4%. Це досить суттєве зростання, але все одно значно менше, ніж в середньому по країні: Вінницька область в рейтингу подорожчання тепла перебуває на четвертому знизу, місці, – пояснили Людмила Шатковська.

Крім того заступниця гендиректора нагадала, що тарифи встановлює не “Вінницяміськтеплоенерго”, а державна НКРЕП, а нарахування залежать і від температури зовнішньго повітря. За словами чиновниці, цьогорічний січень був приблизно на 2 градуси холодніший, ніж у попередні роки: середньодобова температура складала приблизно -10 градусів.

Начальник відділу збуту Ігор Ніколенко відповів і на “звинувачення”, чому на сайті ВМТЕ встановлено тариф на рівні 35 гривень, але ціна в платіжках все одно більша. За його словами, цей тариф – номінальний і розрахований на температуру навколишнього повітря -0,2 градуси. Відтак коли на вулиці холодніше – застосовується температурний коефіцієнт і тарифи, відповідно, зростають. Окрім того Ніколенко зазначив, що споживачі часто скаржаться на іншу “несправедливість” в нарахуваннях: коли в двох однотипних будинках, які стоять поруч, мешканцям приходять платіжки з різними сумами. За словами п. Ігора, в даному випадку вочевидь грає роль утеплення чи відсутність такого, в будинках, а також ізоляція мереж. “Якщо мешканці активно беруть участь в житті власного будинку та пильнують над збереженням тепла на рівні будинкових мереж, вони потім бачать, як це відображається в платіжках.

Що з боргами і які будуть санкції?

Як пояснили на підприємстві, наразі рівень розрахунків вінничан за спожите тепло лишається на рівні 13%.  Сума боргу за тепло у Вінниці складає 77 мільйонів гривень, з них борги минулих років становлять близько 45 мільйонів. У ВМТЕ попереджають, що за такого рівню розрахунків підприємство не зможе вчасно розрахуватися з “Нафтогазом”, відтак це може вплинути на ситуацію з подачею тепла в домівки. Крім того чиновники зазначають, що 90% всіх отриманих коштів вони перераховують на рахунки “Нафтогазу”, у той час як з решти 10% їм треба виплачувати заробітну плату, оплачувати рахунки за спожиту воду та електрику, а ще – витрачатися на поточний ремонт мереж, якого потребують 60% мереж.

У “Вінницяміськтеплоенерго” зазначають, що серйозно “взялися” за боржників: так, проти споживачів, які боргують понад 85 тисяч гривень, будуть відкриватися кримінальні провадження: “Ми таких споживачів розцінюємо як крадіїв тепла, їхнє майно буде арештоване”, – говорять чиновники. З їхніх слів, вже є випадки, коли арештовували автомобілі та мотоцикли, людям було заборонено виїжджати за кордон, а один зі споживачів був змушений продати гараж, аби розрахуватися з боргами. Водночас чиновники зазначають, що арешти нерухомості не можуть стосуватися житлових квартир.

“Серед великих боржників у Вінниці є держслужбовці та керівники комунальних підприємств. Їхні суми боргу сягають 178 тисяч гривень”, – скаржиться рафінованою російською Альбіна Фурман з ВМТЕ. За її словами, невдовзі щодо найбільш “злісних” боржників буде поширений спеціальний прес-реліз.

Іншим боржникам тепловики пропонують реструктурувати борг, звернувшись до них з відповідною заявою. Реструктуризація передбачає виплату заборгованої суми рівними частинами протягом визначеного періоду, але 30% від усієї суми боргу споживачу доведеться сплатити одразу.