-
21 Грудня/ 14:38
Vinnytsia
Публікація21.12.1914:38
Вінницькі суди закрили більшість справ за позовами прибічників Московського патріархату
Вінницькі суди закрили більшість проваджень за позовами прибічників Московського патріархату.
Наразі з 47 позовів щодо нібито незаконної перереєстрації релігійних громад до Православної церкви України залишилось лише дев’ятнадцять.
Про це Vежі повідомив Ігор Салецький, керівник управління у справах національностей та релігій Вінницької обласної державної адміністрації. Водночас, за його словами, лише наступного тижня на Вінниччині відбудеться ще вісім судових засідань за участі державного реєстратора.
Як пояснив Ігор Салецький, справи щодо нібито незаконної перереєстрації розглядались в рамках адміністративного, цивільного та господарського судочинства. Так, більшість проваджень були закриті спершу в адміністративних судах, а згодом частина – ще й в цивільних.
Судді адміністративних судів радили питання (легітимності зборів релігійної громади – авт.) вирішувати в судах загальної юрисдикції, тобто в цивільних судах. Якби управління прийняло таке рішення (про реєстрацію – ) на підставі однієї заяви релігійної громади, то адмінсуд сказав би, що ми неправомірно прийняли таке рішення, оскільки немає повного пакету документів – підкреслив Салецький та додав, що релігійні громади ПЦУ подавали всі необхідні документи.
Натомість, в рамках цивільного судочинства справи закривають, зокрема, через те, що держава не може оцінювати правильність релігійних поглядів громадян.
Наприклад, у судовій ухвалі щодо переходу громади села Гурівці Козятинського району вказано, що “спір між сторонами виник щодо зміни канонічної підлеглості релігійної громади, тобто всередині Церкви”. А повноваження судів оцінювати “легітимність релігійних поглядів” є несумісними з обов’язком держави бути нейтральною та безсторонньою.
Аналогічний висновок, що держава в особі суду не має права втручатися у внутрішню діяльність релігійних організацій, є й в ухвалах про закриття цивільних проваджень щодо перереєстрації релігійної громади у селах Велика Кісниця, Вороновиця, Лаврівка та Лука-Мелешківська. Водночас, за словами Салецького, в господарському суді Вінницької області також вже закрили одне провадження, а інше (щодо релігійної громади смт Вапнярка) досі розглядають.
Щодо того, чи можуть ці судові рішення вплинути на хід кримінального провадження, яке було відкрито проти нього, Ігор Салецький зазначив, що головне питання таких справ полягає в наданні правової оцінки законності загальних зборів громад і, на його думку, ці вищезгадані рішення мають бути враховані зокрема й у справах проти нього.
Нагадаємо, на початку жовтня проти Ігоря Салецького Вінницькою обласною поліцією було відкрито провадження за статтею “самоправство” за зверненнями представників Російської православної церкви. Вони звинувачували чиновника в тому, що він нібито неправомірно зареєстрував дві релігійні громади, які перейшли з РПЦ до Православної церкви України. Ідеться про села Велика Кісниця та Лука-Мелешківська.
Фото з архіву Vежі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.