-
06 Серпня/ 20:23
IFOM
Публікація06.08.1920:23
Вінницькі студенти у десятці кращих за результатами міжнародного іспиту з медицини
Студенти Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова потрапили у десятку кращих за результатами міжнародного іспиту з медицини. Водночас, визначати поріг “склав/не склав” буде спеціальна комісія, беручи до уваги вплив низки порушень, зафіксованих під час проведення іспиту.
Нагадаємо, що протягом 1-3 липня третьокурсники медичних університетів складали міжнародний іспит з основ медицини – IFOM (International Foundations of Medicine). Цей тест вони писали вперше, як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.
Сьогодні, 6 серпня, МОЗ України разом з Центром тестування при МОЗ України представили групові результати. І відповідно до них, студенти ВНМУ імені Пирогова посіли 9 місце серед студентів 21 університету, з середнім відсотком правильних відповідей 30,19%.
UPD: Пізніше в МОЗ повідомили, що у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, Івано-Франківському національному медичному університеті, Одеському національному медичному університеті та Сумському державному університеті явка студентів, що складали іспит, – менше половини. І оскільки результати цих закладів не порівнюються з іншими закладами вищої медичної освіти, ВНМУ імені Пирогова у рейтинговій таблиці піднявся на сьому сходинку серед 17 університетів.
Зазначимо, що на першому місці опинилися студенти Тернопільського національний медичного університету з результатом 36,32%, а на останньому – студенти Львівського медичного інституту з результатом 21,29%. Водночас, за оцінками NBME, середній відсоток правильних відповідей українських студентів третього курсу – 30,24%. У повідомленні йдеться, що це “значно краще, ніж показники моніторингового дослідження, який проходили студенти четвертого курсу в рамках міжнародного дослідження якості вищої освіти у березні цього року” (тоді середній відсоток правильних відповідей склав 26,6%).
NMBE (Національна рада медичних екзаменаторів, США) – найавторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція, яка складала цей тест і перевіряла результати (джерело – moz.gov.ua).

Уляна Супрун, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України, на своїй сторінці у Фейсбук повідомила, що загалом іспит складало 10 099 студентів, а не з’явились 2783 студенти. Водночас переважна більшість (2194 студенти) не прийшли на іспит без поважної причини, і лише 45 людей не з’явилися з поважної причини, яку вони підтвердили документом. А інша частина (544 людини) на час проведення іспиту були відраховані, або знаходилися в академічній відпустці.
Уляна Супрун також зазначила, що заклади вищої освіти з високою явкою зазвичай мають високий рейтинговий бал за успішністю (це Запорізький, Львівський, Буковинський і Вінницький університети), а ті університети, які найбільше бойкотувати, мають найнижчі бали.
Ці результати ми отримали нещодавно. Далі спеціальна комісія буде їх аналізувати і визначати поріг “склав/не склав”. Але для встановлення цього порогу братиметься до уваги і вплив низки порушень, зафіксованих під час проведення іспиту. А їх було багато, – зазначила пані Уляна. – Жодного разу за всю історію проведення іспитів державної атестації ми не стикались з таким спротивом і саботажем, як під час проведення IFOM.
Нагадаємо, що вінницькі студенти також протестували проти здачі міжнародного іспиту з медицини, і навіть спеціально записали відео.
Щодо порушень, то Уляна Супрун зазначила, що, наприклад, студенти ХНУ ім. Каразіна (які посіли 8 місце за результатами – авт.) у перший день здачі іспиту перекрили вхід в університет. А студенти Івано-Франківського медичного університету (які посіли п’яте місце за результатами – авт.) не лише перекрили вхід в університет, а й бігали з камерами, знімаючи і погрожуючи тим студентам, які намагалися йти складати іспит. Крім цього зі слів пані Уляни, в перший день здачі іспиту студент з Йорданії зміг сфотографувати близько 50 тестових завдань і поширити їх в мережі. Тобто студенти, що здавали пізніше, мали можливість побачити деякі питання заздалегідь.
Леся Войтенко, заступниця директора з організації та проведення ліцензійних іспитів Центру тестування при МОЗ України, серед основних порушень, які зафіксували під час іспитів, назвала такі:
– фотографування тестових завдань, їх розповсюдження в інтернеті та месенджерах;
– заклики до саботування іспиту і недоброчесна поведінка деяких проректорів.
– не всі ректори медуніверситетів забезпечили належні умови поведення іспиту.
Відомо також, що усі ці порушення були зафіксовані, тож матимуть наслідки. А до забезпечення цих наслідків долучать Національну поліцію України, Службу безпеки України, Міністерство освіти та науки, а також Міністерство закордонних справ (оскільки переважна більшість порушників – студенти-іноземці).

У МОЗ України зазначили, що “розраховують на ефективну роботу правоохоронних органів і всіх органів влади, залучених до розслідувань і оцінки порушень під час міжнародного іспиту з основ медицини. Адже зараз йдеться про захист честі медичного диплому в Україні, а також життя і здоров’я пацієнтів майбутніх лікарів“.
Зараз створюється міжвідомча комісія, що розслідуватиме порушення та розроблятиме необхідні зміни до чинних нормативних документів, щоби не допустити такі порушення у майбутньому. Відповідальність за них буде більш жорсткою, – зазначила Уляна Супрун. – Ми захищатимемо права чесних студентів, які попри саботаж і поширення фейків прийшли і склали іспит. Ті, хто саботували (їх було значно менше), порушили права чесних студентів. Своїми діями вони захотіли взяти в заручники більшість, яка готова рухатись вперед. Лише для того, щоби утримати їх у тому болоті, в якому зараз знаходиться медична освіти в Україні. Дякую тим чесним студентам, які попри все прийшли і склали іспит.
На сайті МОЗ Украни також зазначили, що “більше 80% українців підтримують ідею строгих правил атестації майбутніх лікарів. Адже саме кваліфікація лікаря – ключовий фактор, що впливає в цілому на якість надання медичної допомоги”.
Головне фото – dt.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.