“Вінницькі підземелля – це не катакомби”: у Вінниці відбувся круглий стіл про “способи лікування” підземних ходів. ФОТО

15:34
Автор: Андрій Качор
Become a Patron!

Сьогодні, 5 вересня у вінницькому хабі “Місто змістів” відбувся довгоочікуваний круглий стіл за участі різнопрофільних фахівців про те, в якому стані перебувають вінницькі підземелля, де їх шукати, як рятувати, а крім того, чи можна наші підземелля називати “катакомбами”. 

Обговорювати проблему вінницьких підземних ходів у такому представницькому складі зібралися, мабуть, вперше за багато років. На зустрічі були присутні історики, дослідники, депутати, священослужителі та маса журналістів.

На початку обговорення очільник Центру історії Вінниці Олександр Федоришен запропонував “визначитися з поняттями” та вирішити, як взагалі коректно називати вінницькі підземні ходи.

На думку істориків, вінницькі підземні ходи використовувалися в різноманітних господарських цілях, в тому числі для каналізації. Також існує думка про те, що це частина фортифікаційних споруд, тобто ходи могли мати оборонне значення, однак достеменних документальних підтверджень цьому немає.

У той же час визначення “катакомби” мають кілька значень, і жодне з них не має стосунку до вінницьких підземель. Так, катакомбами можуть вважатися підземелля, які виникли в результаті видобутку підземних пород, наприклад, каменоломні як в Одесі. Або ж для поховань, як у Європі. Водночас є певна інформація, що у Вінниці частина підземних ходів могла також використовуватися для поховань.

Детальніше про те, які пропозиції щодо порятунку вінницьких підземель озвучили фахівці під час круглого столу читайте незабаром на Vежі.

Фото Марини Сербінович

Читайте також: “Нам треба рятувати справжні підземні ходи, а не підвали”: історики та чиновники пояснили “сенсаційну знахідку” на Монастирській. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.