Вінницькі комунальні підприємства мають шанс на справжню публічність – все залежить від міської ради

13:40
Автор: ГО ЦГА "Результат"

21 травня у Вінниці відбувся семінар «Реформа управління та інструменти контролю за діяльністю комунальних підприємств», який проводився за підтримки Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у партнерстві з Центром громадської активності “Результат”.

Під час семінару експерт Інституту Політичної Освіти, Тарас Случик, розповів учасникам про новації в законодавстві, які передбачають, що КП зобов’язані оприлюднювати на веб-сайті ради всі свої річні та квартальні фінансові звіти, принципи формування винагороди керівнику підприємства,  звіти за результатами аудиторської перевірки, перелік послуг та багато іншого. Проте зараз комунальні підприємства Вінницької міської ради вперто ігнорують ці норми Господарського кодексу України.

Іван Лукеря, член ради Реанімаційного пакету реформ, презентував готові пакети рішень для міських рад щодо створення наглядових рад в комунальних підприємствах. Також розповів про особливості проведення конкурсу на посаду керівників підприємств громади в місті Києві.

Учасники семінару – громадські активісти та журналісти – високо оцінили рівень наданої експертами інформації та рекомендацій щодо реформування комунальної галузі міста. Так, Регеша Олена – координатор проектів Центру громадської активності “Результат” розповіла про кроки, які зробили громадські активісти Вінниці у цьому напрямку: «ГО «Філософія Серця» та Центр громадської активності «Результат» внесли до міської ради пропозицію щодо затвердження Порядку інформування про діяльність комунальних підприємств Вінницької міської ради. Наразі проект документу опрацьований робочою групою, до складу якої ввійшли ініціатори проекту рішення, депутати та чиновники міської ради. Планується, що його затвердять на засіданні виконавчого комітету вже цього тижня. Ми щиро вдячні нашим експертам, які допомогли нам випрацювати подальший план реформування діяльності комунальних підприємств Вінниці.»

За підсумками семінару, Тарас Случик, коментуючи ситуацію з комунальними підприємствами Вінницької міської ради зазначив: «Вінницькі комунальні підприємства мають шанс на справжню публічність – все залежить від міського голови та депутатського корпусу. Важливо дати старт утворенню наглядових рад у Вінницьких КП та залучити до цього процесу громадськість. Інші міста вже або запроваджують наглядові ради, або міські голови публічно оголосили про початок процесу утворення нових колегіальних органів управління в підприємствах громади. Зокрема, Чернівці та Тернопіль ухвалили відповідні рішення, а Хмельницький та Львів розпочали розробку відповідних проектів рішень».