Вінницькі хостели: як виглядає та скільки коштує бюджетне житло для туристів. ОГЛЯД

21:00
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

Молодь, студенти та туристи нерідко зупиняються в хостелах під час бюджетних подорожей, адже ціна за нічліг тут суттєво відрізняється від цін у готелях.

Але не тільки через економію хостели приваблюють своїх клієнтів. Тут туристи гарантовано зустрічають нових людей, адже увесь простір хостелу – спільний, тож знайомств просто не уникнути.

Хостел – це трохи більше ніж просто тимчасове житло. Це місце, де люди отримують не тільки нічліг, але й надіються на ближче, навіть інтимне знайомство з чужим містом.

Нам вдалося оглянули п’ять вінницьких хостелів: у центрі міста, неподалік залізничного вокзалу та навіть у приватному секторі та в будівлі з автомийкою. Один вразив майже “люксовим” інтер’єром, хоча більшість мало чим відрізнялися від звичайного гуртожитку. Що отримає бюджетний турист у вінницькому хостелі – дивіться та читайте у нашому огляді нижче.

Окрім хостелів, які ми оглянули, пошукові сайти пропонують й інші варіанти. На жаль, їх не вдалося оглянути, адже в готелі “Katrin” (де також є спільні номери, як у хостелах), що на вулиці Антоновича, 5, наразі відбувається ремонт, а в міні-готелі/хостелі на вулиці Янгеля, 22 нам відмовили в зустрічі. Ще один хостел в центрі, біля Мурів, на межі закриття.

В ході написання матеріалу ми дізналися, що один з найбільш відомих також закладів – “VinHostel” поблизу вежі Артинова – більше не працює.

– Хостел “CENTR” –

вулиця Соборна, 11

Розташовується хостел поблизу центрального мосту, за кілька метрів від головної вулиці міста. Вигідне розміщення обумовлюється близькістю як до середмістя, так і до світломузичного фонтану “Roshen”.

Буквально за кілька метрів від хостелу – музей “Автомотовелофоторадіо”, обласний краєзнавчий музей та ресторан. Менше ніж за десять хвилин гості хостелу можуть дійти до вінницького Спасо-Преображенського Собору, костелу капуцинів, а також торгового центру з магазинами одягу та супермаркетом.

Попри виграшне розташування, околиці хостелу доволі прозаїчні. Будівлю оточують закинута будівля, дорога та внутрішній господарський дворик.

 

 

 

 

 

Хостел може прийняти 47 людей у десяти номерах, серед яких дві двомісні, дві тримісні, дві чотиримісні, п’яти–, шести-, восьми- та десятимісні кімнати. Також у хостелі є два готельних номери з двомісними ліжками, але на момент нашого візиту вони були зачинені на ремонт.

Хостел займає другий поверх двоповерхової будівлі, поверхом нижче розташовані електромонтажна компанія та пошта. Загалом у приміщенні помірно тепло, але в коридорах відчутно не вистачає світла. Як нам пояснила адміністраторка Світлана, хостел опалюють самостійно, дровами, що й пояснювало запах “копченого” у приміщенні.

Кожен спільний номер облаштований душовою та туалетною кімнатою. Деякі кімнати мають окрему невелику вітальню, зокрема з телевізором та шафами, що замикаються. Кухня розділена на місце для приготування їжі та їдальню зі столами та телевізором. За десять гривень біля стійки адміністратора можна замовити зернову каву з кавового автомату.

Десятимісна кімната досить простора, шестимісна – дещо вужча. Біля кожного двоповерхового ліжка розміщені розетки. Постіль на ліжках однакова, деякі стіни обклеєні шпалерами з зображенням Ейфелевої вежі. У двомісних кімнатах є окремий рукомийник, електрочайник та мікрохвильовка.

Кімнати

 

 

 

Вітальня

 

 

Кухня

 

 

 

Вбиральня

 

Двері тут зачиняють близько опівночі, відтак у хостелі діє “комендантська година“. Потрапити в хостел вночі можна завдяки дзвінку біля входу та номеру телефону на вхідних дверях.

При оплаті одного ліжко-місця людина отримує рушник та постільну білизну. У ванній кімнаті є фен, мило та туалетний папір. На кухні доступні для користування мікрохвильова піч, електронна кухонна плита, холодильник, а також чай, сіль та цукор. За окрема плату можна попрати свої речі (50 гривень). При необхідності, можна попросити праску.

Адміністраторка хостелу запевнила, що у на поверсі є вогнегасники, детектори диму та пультова охорона. Окрім цього, на кухні, коридорі та біля стійки адміністратора є камери відеоспостереження.

Загалом, стан усього хостелу цілком придатний для проживання, хоча вибагливі гості можуть нарікати на певну недбалість інтер’єру та зношеність меблів. Попри близькість до дороги, шуму в хостелі не чути. З іноземних гостей тут ночували в’єтнамці, китайці, індуси, пакистанці, турки, англійці, нідерландці.

Ціна – 279 гривень за ліжко у двомісних номерах та 159 гривень за всі інші спільні кімнати. Готельний номер коштує 590 гривень. Жінок та чоловіків розселяють окремо лише тоді, коли є вільні кімнати.

Працівниці хостелу розмовляють українською та російською. Англійською персонал не володіє, але знає базові фрази та може спілкуватися за допомогою гугл-перекладача. Попри інформацію на сайті бронювання житла, автопарковки на території хостелу немає.

Найближчі зупинки громадського транспорту – “вулиця Соборна” та “Мури”, а також “Центральний автовокзал” – звідти до хостелу доведеться пройти через центральний міст.

Відстань до залізничного вокзалу складає менше трьох кілометрів, до фонтану “Рошен” – менше кілометра, до вежі Артинова – майже один кілометр.

– SWEEThostel –

вулиця Хлібна, 16

Відносно новий хостел (відкритий 2017 року) розташований у невеликому дворику на вулиці Хлібній, за кілька кроків від центральної вулиці. Двоповерховий яскравий будиночок легко помітити на сірій вулиці.

Неподалік від хостелу розташовується міський парк, Вінницька арка та Універмаг. Окрім цього книгарня, ресторан-паб та кілька магазинів. Фактично, хостел розташований на кінці центральної вулиці, відтак в радіусі п’ятнадцяти хвилин гостям хостелу доступні усі переваги середмістя.

 

 

Хостел може прийняти двадцять чотири людини у чотирьох кімнатах, серед яких чотиримісна, восьмимісна кімната, а також дві шестимісні. На кожному поверсі є окрема кухня, вбиральня та вітальня. Загальні двері на двох поверхах зачиняються, але гості можуть виходити та повертатися до своїх кімнат коли захочуть: кожен отримує персональний ключ від вхідних дверей. Так само гість отримує ключ від персональної шафки для збереження цінних речей.

У кожній вітальні є плазмовий телевізор, диван та столик. До слова, тут нам запропонували перевзутися у домашнє взуття (гумові шльопанці), якими гості можуть користуватися безкоштовно. Підлога була абсолютно чиста, тому в кімнатах можна було ходити в шкарпетках. Великі вікна забезпечують багато природного світла, тому разом зі світлими стінами створюється гарний свіжий простір. А великі картини додають майже елітні нотки в інтер’єр.

На кухні є посуд, мікрохвильовка, газова плита, холодильник, електричний чайник та тостер. Гості, які хочуть поділитися їжею з наступними відвідувачами, можуть залишити її у шафці “Free donation”, що є приємною особливістю, але рідкістю серед вінницьких хостелів.

Кімнати на першому поверсі доволі мініатюрні, як і двоповерхові ліжка, на яких навряд чи зручно ляже людина високого зросту. Біля кожного ліжко-місця є розетки та індивідуальні світильники. Фіранки на нижньому рівні ліжок забезпечують невелику, але все таки приватність. Вікна кімнат виходять у тихий двір або майже впритул до стіни сусідньої будівлі.

Вбиральня та душова кімната розташовуються разом в одній кімнаті – на вигляд вони чисті та світлі. Послуга прання – 50 гривень. За рушник доведеться заплатити окремо 10 гривень.

Кімнати

 

 

 

 

Вітальня

 

 

 

Кухня

 

 

Вбиральня та душова

 

Двір

 

У невеликому дворику розташовані дерев’яні столи та лавки, де влітку можна влаштовувати барбекю та поласувати черешнею, що тут росте. До слова, хостел розташовується на достатній відстані від головної дороги, відтак шуму від дороги не чути зовсім.

Хостел виглядає новим та затишним, з гарним, майже люксовим, інтер’єром та приємним запахом у приміщеннях. Тут, за словами адміністраторки, часто гостюють спортсмени, а також туристи з Японії, Марокко, Америки, Польщі та Італії.

Завдяки кімнатам, що розташовуються на першому поверсі без сходів, це єдиний з п’яти хостелів, який міг би бути доступним для туристів на візках або тимчасово маломобільних людей. На заваді – досить крутий схил вулиці, що веде до хостелу, невеликі сходи перед кімнатою адміністрації, а також відсутність спеціально облаштованої вбиральні.

Вартість будь-якого ліжко-місця – 170 гривень. Це єдиний з п’яти хостелів, де можна розрахуватися не тільки готівкою, але й карткою через термінал.

Роздільних кімнат для чоловіків та жінок немає, але якщо у хостелі гостює не багато людей – їх розселяють роздільно.

Персонал хостелу розмовляє українською, російською та, за потребою, англійською через гугл перекладач.

Найближчі зупинки громадського транспорту – “Театральна” (3-4 хвилини) та “площа Гагаріна” (5-6 хвилин).

Відстань до залізничного вокзалу складає чотири кілометра, до фонтану “Рошен” – трохи більше двох кілометрів, до вежі Артинова – майже один кілометр.

 

– Хостел “Експрес” –

проспект Коцюбинського, 11 

Двоповерховий хостел розташований в одному з дворів багатоповерхівки, неподалік залізничного вокзалу та центрального ринку. Будівля хостелу розташована впритул до футбольного дворового майданчику.

Це найближчий до залізничного вокзалу хостел, який ми знайшли. Окрім цього він розташований в районі двох ринків з безліччю різних магазинів, супермаркетів та декількох торгових центрів. Позаяк це не центральна частина міста, у найближчій досяжності (на відстані одного кілометра) з туристичних пам’яток тут є музей садиба Михайла Коцюбинського.

 

Невеликий хостел відкрився три з половиною років тому. Він розрахований на 21 клієнта, які можуть розміститись у п’яти кімнатах: восьмимісній, п’ятимісній, чотиримісній, кімнаті з двоярусним ліжком та двоспальним ліжком.

Цей невеликий “спартанський” хостел дає прихисток тим, хто шукає тимчасового житла без переплати за послуги ріелтора. Іноземці тут зупиняються рідко, здебільшого це постійні клієнти, які приїжджають на роботу або по справах.

Разом з одним ліжко-місцем, гість отримує у користування душ, туалет, рушник, постіль, фен та праску. Прання коштує 30 гривень. У кімнатах є відповідна кількість шафок під замком (окрім тих, де кімната зачиняється на ключ), а також розетки, які не завжди розташовані поруч з ліжками. В одній з кімнат є кілька крісел та вихід на балкон з виглядом у двір. Там же, на балконі, висять кілька мотузок для випраного одягу.

На кухні є електроплита на одну конфорку, посуд (радянського зразка) та електрочайник. Холодильник та телевізор у хостелі відсутні. Спільної вітальні тут немає.

Кімната

 

 

 

Кухня

 

За словами власника, вогнегасник є, але “він доступний для тих, хто знає де він”. Відеоспостереження у межах хостелу не ведеться. Запаркувати машину можна в дворі, або неподалік на платній парковці біля центрального ринку.

Кодовий замок на дверях дозволяє гостям залишати та повертатися в хостел будь-який час доби.

Варто зазначити, що хостел дійсно далеко не люксовий – починаючи з меблів на кухні та стану вбиральні, завершуючи відповідним запахом. Відтак, це місце більше схоже на звичайний гуртожиток, а не бюджетне житло для туристів.

Вартість одного ліжко-місця – 120 гривень, для постійних жителів – 100 гривень. У хостелі можна розрахуватися готівкою або переказом коштів на картку. Терміналу для оплати немає.

У хостелі розмовляють українською, російською, а також англійською за допомогою гугл перекладача.

Найближчі зупинки громадського транспорту – “вулиця Папаніна” та “Центральний ринок”. У відносній близькості – залізничний вокзал, з якого можна доїхати чи не в кожен куточок міста.

Відстань до залізничного вокзалу складає близько півкілометра, до фонтану “Рошен” – два кілометра, до вежі Артинова – близько трьох кілометрів.

– Хостел на Пестеля 11 –

вулиця Пестеля, 11

Хостел розташований у приватному секторі, але неподалік від центру міста. Поруч – приватні будинки, відтак тиша у кімнатах тут забезпечена. У будівлі, окрім хостелу, розташований магазин та сауна, які належить одній власниці. З вікон у кімнатах видно внутрішній двір сусіднього будинку, а з іншого боку – досить гарні краєвиди на річку Південний Буг.

Орієнтовно, за двадцять хвилин ходьби від хостела можна дійти до центру міста, зокрема до центрального міського парку.

 

 

 

Загальна кількість місць – 16, кімнат – п’ять: дві двомісні кімнати та три чотиримісні.

На перший погляд хостел має не зовсім презентабельний вигляд, але зайшовши всередину відчувається доволі затишна, майже домашня атмосфера. До стійки адміністратора ведуть дерев’яні сходи, які виходять у великий передпокій з диваном.

Кожна кімната по два боки коридору облаштована окремою вбиральнею та душем. Біля кожного ліжко-місця у чотиримісний кімнаті розташовані розетки та індивідуальні світильники. Поруч у кімнаті стоять шафи, що замикаються на ключ, де гості можуть зберігати свої цінні речі.

Невелика вітальня з диваном, кріслами та телевізором є одним із спільних просторів, де гості можуть відпочити разом. На кухні є все необхідне – холодильник, мікрохвильовка, посуд, електрична плита, питна вода, а також полиця для їжі, якою гості хочуть поділитися з іншими. На кухні також є пральна машина, де можна випрати речі безкоштовно (зі своїм засобом для прання).

Кімнати

 

 

 

Вітальня та передпокій

 

 

 

 

Кухня

 

 

Вбиральня та душова кімната

 

Окрім цього гості хостелу можуть користуватися феном, праскою, а також сейфом. Тут можна придбати солодощі, воду, домашнє взуття та гігієнічні засоби для догляду.

Камери спостереження забезпечують нагляд та порядок у коридорах, вітальні, а також на вулиці. У кожній кімнаті, за словами власниці, є вогнегасник.

На першому поверсі будівлі розташовується фінська сауна, що є особливістю цього хостелу. Тут можна “попаритися” за 200 гривень на годину, а більярд у кімнаті поруч коштуватиме гостям 50 гривень на годину.

Загалом, попри дещо аскетичний вигляд фасаду, зсередини будинок доволі теплий та затишний. Картини вінницької вежі Артинова та вінницькі магніти та диски з записом фонтану “Рошен” роблять хостел найбільш туристично-орієнтованим серед інших.

Вартість одного ліжко-місця – 200 гривень, кімната з двоспальним ліжком та телевізором коштує 500 гривень за ніч. У хостелі можна розрахуватися готівкою або переказом коштів на картку. Терміналу для оплати немає.

У хостелі розмовляють українською та російською. Англійською не володіють, але іноземців обслуговують за допомогою гугл перекладача.

Найближче до хостелу доїжджають маршрутні таксі та №5А та №8Б, а також автобус №5 (на вимогу), на який можна пересісти з центру (зупинка “вулиця Театральна” або “вулиця Грушевського”).

Відстань до залізничного вокзалу складає близько п’яти кілометрів, до фонтану “Рошен” – менше трьох кілометрів; до вежі Артинова – 1,5 кілометра.

– Hostel VIP –

вулиця Генерала Арабея, 42

Хостел розташований на другому поверсі будівлі з автомийкою. З відстані будинок дещо нагадує мотель, адже розташовується одразу над проїжджою частиною.

Неподалік від хостелу є ресторан, автозаправка та продуктовий магазин. За 10-15 хвилин гості хостелу можуть дійти до головної дороги та відвідати Музей вінницького трамваю. В цьому ж районі є супермаркет, а також трамвайна та тролейбусна зупинка, з якої можна 15 хвилин доїхати до середмістя.

 

 

Загалом хостел наразі може прийняти дев’ять гостей, або одинадцять, за умови якщо двоє можуть спати на одному двоспальному ліжку. Влітку, за словами власника, персонал звільняє кімнату праворуч, відтак хостел отримує чотири додаткових двоспальних місця (або вісім для чотирьох пар).

Сходи на другий поверх ведуть крізь рожеві коридори з картинами, які натякають, що тут є щось більш, аніж одна автомийка. Одразу на вході розташовується стійка адміністратора, за якою облаштована невелика кухня. Праворуч розміщена кімната для працівників закладу, ліворуч – одна велика кімната з ліжками, яка водночас є вітальнею.

Особливістю хостелу є облаштування ліжок, кожне з яких виокремлене дерев’яною перегородкою та ковдрою. Так гості можуть отримати додаткову приватність. Більшість кімнат були зайняті людьми, відтак у тій, яку ми могли оглянути, був світильник, тумба та невелике зображення Ейфелевої вежі, яка чомусь є частим атрибутом у хостелах. Речі на збереження можна залишати у кімнаті персоналу, адже окремих шафок на замках тут немає.

У вбиральні та душовій кімнаті, які розташовані разом, є безкоштовне мило та туалетний папір.

На “міні-кухні” є чайник, холодильник та пральна машина (прання коштує 10 гривень, а зі своїм порошком  – безкоштовно).

Кімната

 

 

 

 

Вбиральня та душ

 

 

Міні-кухня

Відеонагляд ведеться частково зовні та в приміщенні хостелу, також задля безпеки є вогнегасник.  Вікна великої спільної кімнати виходять на двір сусіднього будинку, що забезпечує тишу у хостелі. Хоча в коментарях на сайті бронювання житла люди нарікали на шум від автомийки.

За словами власника, хостел, зокрема, відвідують іноземці, серед яких японці, корейці, африканці та китайці. Персонал радить відвідати туристам у Вінниці музей та склеп Пирогова, фонтан “Рошен”, Музей моделей транспорту, краєзнавчий музей та проспект Космонавтів.

Ціну будь-якого ліжко-місця – 200 гривень, куди також входить оплата за рушник, домашнє взуття та постіль. Місце у хостелі можна забронювати через інтернет або за номером телефоном. Розраховуються тут готівкою або переводом на картку, але не терміналом – тут його немає.

Персонал розмовляє українською, російською та “трохи англійською”.

Найближче до хостелу під’їжджає маршрутне таксі №11Б. Окрім цього сюди можна дістатися трамваями  №2, №4 та №5, але від зупинки “Палац школярів” треба пройтися близько десяти хвилин.

Відстань до залізничного вокзалу складає близько шести кілометрів, до фонтану “Рошен” – 4,5 кілометра; до вежі Артинова – 1,5 кілометра (з урахуванням пересування центральною вулицею).

Бажано бронювати місце у хостелі перед заселенням, або хоча б дзвонити завчасно, адже адміністратори не завжди цілодобово перебувають на робочому місці.

Біля кожного хостелу можна запаркувати приблизно 2-3 автомобіля. Проте, переглянути наявні, спеціально визначенні паркувальні місця у Вінниці можна ТУТ.

Якщо вам доводилося бути гостями якогось з хостелів, які потрапили в наш огляд – пишіть про свої враження в коментарях!

Фото Ольги Мірошниченко, графіка Віталія Мельника. 

Ілюстративне фото – Booking.com

Читайте також: Карасі, вареники та 50 відтінків вінницького сала: як ми шукали подільську кухню у Вінниці. ОГЛЯД

Читайте також: Омлети, сендвічі та вівсянка: де поснідати в центрі Вінниці. ОГЛЯД

Читайте також: Мавпа на лампі, кінь в протигазі, в’єтнамський Шевченко та газований гарбуз: нові ресторани Вінниці. ОГЛЯД

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.