Вінницькі депутати відмовилися купувати Льодовий клуб та шукатимуть інший майданчик для тренування хокеїстів

12:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницька міська рада відмовилася від свого права першочергового викупу приміщення Льодового клубу в Центральному парку, проте продовжить підтримувати місцевий хокейний клуб “Патріот” та сприятиме у пошуку нового майданчику для тренувань.

Відповідне рішення сьогодні, 29 листопада було ухвалено на сесії Вінницької міської ради. За те, аби відмовитися від першочергового права викупу приміщення, яке разом з обладнанням коштує понад 34 мільйони гривень, проголосувало 38 депутатів з 41 присутнього на сесії.

 

 

Як пояснив директор Департаменту комунального майна ВМР Ігор Шутак, витрачати з міського бюджету таку велику суму на придбання Льодового клубу не доцільно. Передусім з тієї причини, що холодильне обладнання, яке становить близько половини вартості об’єкта, зношене вже на 20-40% та експлуатується вже понад 10 років.

Окрім того, за попередніми оцінками, вартість будівництва нового об’єкту такого типу може коштувати менше суми, за яку хоче продати Льодовий клуб місту його наявний власник.

– Власник приміщення направив на адресу міської ради лист, в якому просив винести це питання на розгляд міської ради, аби в нього виникло право скористатися майном. Ми винесли це на розгляд, – пояснив ситуацію Шутак та на уточнююче запитання додав, що міська рада – це не бізнес-структура, яка може, умовно кажучи, торгуватися з власниками об’єкта.

Окрім того Шутак повідомив, що міська влада і надалі підтримуватиме місцевий хокейний клуб “Патріот”, на який зараз з міського бюджету щорічно виділяється майже мільйон гривень. Наразі комітет з фізичної культури ВМР проводить перемовини з клубом щодо пошуку альтернативного майданчику для тренувань хокеїстів у випадку, якщо власник Льодового клубу демонтує та продасть холодильне обладнання. Зокрема розглядається можливість тренування на льодовій арені в ТРЦ “Мегамол”. Шутак зазначив, що у випадку, якщо вартість оренди льодової арени в “Мегамолі” перевищуватиме вартість оренди в Льодовому клубі, місто готове розглянути можливість про збільшення фінансової підтримки клубу.

Водночас чиновник нагадав, що в місті зараз є низка об’єктів, які потребують значних бюджетних вливань, особливо в умовах скорочення державних субвенцій: зокрема це стосується будівництва школи на Поділлі та лікарні швидкої допомоги на Київській. Водночас у міській раді додають, що сума в 34,2 мільйони, за яку місту хоче продати Льодовий клуб його власник, співмірна з фінансуванням усіх семи муніципальних ДЮСШ, де наразі займається 2,5 тисяч дітей.

Фото Марини Сербінович