Вінницьке онлайн-ЗМІ потрапило до переліку сайтів, до яких хочуть закрити доступ

13:41
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький сайт “20 хвилин” потрапив до переліку ресурсів, доступ до яких можуть закрити рішенням Голосіївського районного суду м. Києва. У виданні стверджують, що це помилка, а причини такого рішення їм невідомі.

Про необхідність обмежити доступ до деяких сайтів повідомляють на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації. Загалом у переліку 426 сайтів.

– Слідчим відділом Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві було надіслано листом від 18.02.2021 № 2436/125/47-2021 до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, ухвалу слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г. від 04.02.2021, справа  № 752/22980/20, у кримінальному провадженні №12020100010005155 від 17.12.2020 за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України, якою передбачено: «Накласти арешт на: майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Internet при використанні веб-ресурсів: (…) », — йдеться в повідомленні.

ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу України:

Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Інтернет-провайдери, що здійснюють діяльність на території України, зобов’язані закрити до зазначених сайтів доступ.

– Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню. Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, — додають в повідомленні.

Що говорять у “20 хвилин”?

VежA звернулась за коментарем щодо цієї ситуації до головного редактора RIA/20minut.ua Вадима Павлова.

– Чому наш сайт потрапив до цього “чорного” списку — нам невідомо. Але це просто прикра помилка. Наші юристи вже розбираються у цій справі. Сайт 20minut.ua працює у звичному режимі, — пояснив Вадим Павлов.

Додамо, що станом на 13:40, коли готувався матеріал, сайт видання “20 хвилин” працює.

У переліку сайтів, до яких хочуть обмежити доступ, також є ще декілька, які пишуть про Вінницю.

UPD: Кримінальну справу закрито

Згодом стало відомо, що правоохоронці закрили кримінальне провадження у цій справі. Речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець у коментарі “Українській правді” повідомила:

– 25 лютого процесуальним керівником прийнято рішення про закриття вказаного кримінального провадження та одночасно – про скасування арешту на майнові права інтелектуальної власності. Крім того, прокуратурою ініційовано проведення службового розслідування у зв’язку з діями службових осіб Голосіївського управління поліції під час розслідування цього провадження.

Зазначено, що Максимець наголосила, що прокурор не брав участі у засіданні Голосіївського суду, не був повідомлений про його проведення та не отримував ухвалу.

Заступник очільника МВС Антон Геращенко написав у Facebook, що позивачем у цій справі є громадянин Олександр Пан, якому, мовляв, “дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами”.

 

Геращенко також додав:

“Висновки та рекомендації:
1. Поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
2. Кримінальне провадження буде витребуване до Головного слідчого управління з метою проведення ґрунтовної перевірки та, в разі відсутності складу злочину, а також за рішенням слідчого і прокурора, буде закрите згідно передбаченої КПК процедури.
3. Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді.
4. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо”.

Також Геращенко закликав народних депутатів “внести суттєві зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів та ввести дослідчу перевірку заяв громадян, щоб відсіювати подібного роду замовні справи”.