Вінницька поліція шукала в приватному секторі вигрібні ями і… совість

13:45
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці минулого тижня вінницька шляхова служба, перевіряючи стан зливневої каналізації по вул. Немирівське шосе виявила, що система «забита» зовсім не дощовою водою. 

Сьогодні, 4 жовтня, Муніципальна поліція разом із Головою місцевого квартального комітету «Надія» Василем Хоменко перевірила тутешній приватний сектор, щоб дізнатись, хто саме ллє нечистоти на дорогу через відсутність вигрібної ями та в кого є порушення з облаштуванням водовідведення.

Поліцейські пояснювали мешканцям, що вигрібна яма має бути герметичною (стіни та дно) – бетонною чи сталевою, щоб рідкі відходи не проникали у грунт. Зокрема про це йдеться у пунктах 5.27 та 5.29 «Правил благоустрою території міста Вінниця».

За сьогодні, обійшовши близько 20 будинків, комунальні поліцейські склали три приписи та чотири протоколи. Очікували більше, але частину мешканців вони просто не застали вдома.

img_9884

Пенсіонерка Галина Філімонівна розповіла, що за всі роки щодо її, як виявилось не герметичної, вигрібної ями не було ні від кого претензій. А згодом виявилось, що жінка особливо нею і не користується.

img_9895

  • А я ллю все під яблуньки, бо з криниці після двох відер з’являється руда вода. Як нею поливати? Економлю на всьому, бо пенсії у 1 300 гривень не вистачає, – бідкається жінка.

Поліцейські жаліють її, проте припис «за місяць забетонувати» яму складають.

Один з мешканців, Руслан Богданович, через віконечко у паркані каже, що ллє в «центральну каналізацію», як він назвав каналізацію ливневу, тільки раз на добу. В інший час зливає у яму, яку він так нікому і не показав. У КП пояснюють, що цього досить.

img_9885

  • Таким чином забруднена вода потрапляє у річку, а це шкодить екології, а відтак ми п’ємо «погану» воду, – пояснює Василь Олексюк, провідний юрис-консульт КП «Муніципальна поліція».

img_9824

Руслан Богданович виправляється та обіцяє за місяць «все зробити».

«Каналізаційне» питання у цифрах:
Штрафи за зазначені порушення: 360-1 340 гривень для цивільного населення, для підприємств – 850-1 700 гривень. Натомість, вартість облаштування середньостатистичної вигрібної ями самотужки – від тисячі гривень (лише матеріали), а «на замовлення» – від 3 000 гривень. Очищення вигрібної ями – близько 350 гривень. Якщо людина протягом зазначеного у приписі терміну не виконує доручення, адміністративна комісія, що діє при вінницькому міськвиконкомі, визначає розмір штрафу.

Одна з мешканок сказала, що хазяїн будинку – її чоловік, але без нього вона нікого не пустить. Примітно, що змусити себе пустити поліціянти не мають права.

img_9821

Тож, їм залишається «ловити» хазяїна іншим разом. Інші ж, здебільшого люди старшого віку, виправдовувались незнанням закону.

img_9846

Інший чоловік, Юрій Володимирович, завідує магазином поруч із домом. Правоохоронцям він трохи агресивно каже, що із ямами все в порядку, чистить їх кожних три місяці, але поліціянти на слово не вірять і йдуть дивитися на задвірок. Їх одразу бентежить порослий мохом люк ями – тут, мабуть, кілька років нічого не відкачували. Але ні – відкривши яму стає зрозуміло, що все дійсно так.

img_9862

  • Це нормально , коли люди нервують, – каже Андрій Лавриков, заступник начальника відділу контролю за станом благоустрою міста. – Але, яке б не було ставлення чи рівень довіри, перевіряємо всіх однаково.

img_9848

Поліціянти ще продовжать свій «рейд» і ще багато хто буде не радий їхній появі, та варто пам’ятати – совість перед собою та природою ще нікому не шкодила, на відміну від вилитих у річку фекалій.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.