Вінницька олія скоро з’явиться в Антарктиді, а паркет – вже в країнах ЄС

16:13
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Не цукром єдиним: Вінниця постачає паркет та олію у понад 60 країн світу та охоплює цим усі континенти.

У четвер, 24 листопада, з черговою виїзною нарадою вінницький міський голова Сергій Моргунов відвідав два чи не найбільших підприємства, які працюють на території міста. Компанію очільнику міста склали голова Вінницької ОДА Валерій Коровій та журналісти.

«Вінницька олія незабаром потрапить до Антарктиди»

Спершу вирушили на Вінницький олійножировий комбінат  компанії «ViOil». Загалом до складу компанії «ViOil» входять два олійножирові комбінати:  Вінницький і Чернівецький.

img_7867

Асортимент продукції різноманітний – понад 60 найменувань. Серед всього це рослинна олія, маргаринова продукція та жири спеціального призначення, а також високоякісний шрот. Як повідомив голова правління Вінницького олійножирового комбінату Дмитро Чаленко, за добу на підприємстві виробляють майже 1500 тонн масла, а вихід соняшникової олії становить 1300-1400 тонн.

img_7928

За словами фінансового директора промислової групи «ViOil» Алли Власюк, вінницький комбінат має досить гарні перспективи розвитку.

  • Україна – перша в світі за обсягами виготовлення олії. Загалом серед двох комбінатів «ViOil» – Вінницького і Чернівецького – саме наш потужніший. Після останньої реконструкції вінницький завод взагалі може займати перше місце в Європі саме за потужністю.

Олійножировий комбінат може працювати на різних видах культур. Це може бути і соняшник, і ріпак, і соя. У найближчих планах налагодити переробку льону. Труднощі лише в тому, що на виробництві наразі займаються розробкою промислового виробництва, а не роздрібного. На лляну олію поки що попит не настільки великий, а тому важко сказати, коли вона з’явиться на ринку. Власне самі працівники олійножирового комбінату прогнозують, що скуштувати незвичну олію вінницького виробництва можна буде вже у наступному році. Тим паче, що Чернівецький комбінат вже переробляє льон і цей експеримент був досить вдалим.

img_7920

Зазначимо, що сьогодні на підприємстві працює 877 чоловік. Лише з початку 2016 року було реалізовано продукції на понад 2,5 мільярди гривень. На підприємстві переконують, що жодних проблем із реалізацією немає адже вся продукція сертифікована і відповідає всім можливим міжнародним стандартам.

За останніми даними, продукцію Вінницького олійножирового комбінату постачають у 69 країн світу. Дмитро Чаленко також повідомив, що вже є домовленість щодо постачання вінницької олії до Антарктиди. Разом з цим географія експорту охопить всі контенти.

А ось яка олія найбільше до смаку вінничанам? На підприємстві розповіли, що вінничани найбільше полюбляють традиційну соняшникову олію. Однак знову переконують, що незабаром на ринку її може потіснити олія, вироблена з льону, адже вона корисніша.

На Вінницькому олійножировому комбінаті запевнили, що мають багато планів щодо розвитку та не стоять на місці. В стратегії розвитку компанії заплановано подальше розширення, однак це, як і все в країні, залежить від фінансування.

«Паркет з Вінниці постачають до Європи»

Наступною зупинкою виїзної наради стало польське підприємство «Барлінек Інвест», яке спеціалізується на виготовленні паркетних дошок. Підприємство розпочало свою роботу у Вінниці з 2007 року і сьогодні має в своєму штаті близько 800 чоловік.

img_7951

Річна виробнича потужність підприємства становить близько 3 мільйонів квадратних метрів паркетної дошки, і це ще не межа. За словами начальника відділу маркетингу «Барлінек Інвест» Володимира Шевчука, заплановано збільшити виробничу потужність вінницького комбінату в два рази. Для цього залучать інвестиції у розмірі понад 30 мільйонів євро. Така реформа дозволить створити у Вінниці ще понад 300 робочих місць.

На сьогодні «Барлінек Інвест» вже найбільший деревообробний завод в Україні, а після реалізації інвестиції стане найбільшим в Європі. До речі, продукцію підприємства вже широко експортують у європейські країни. Для прикладу, Вінниця постачає паркетні дошки у Великобританію, Францію, Німеччину та деякі інші країни.

Варто додати, що «Барлінек Інвест» – соціально відповідальне підприємство. Вони не лише закуповують сировину в Україні і виключно на аукціонах, аби не дати поширення нелегальним вирубкам українських лісів, а ще й турбуються про їх збереження.

img_7963

  • Вік спілості дуба близько 80 років, тому оновлювати ліс треба. Відповідно лісові господарства висаджують нові дерева на тих місцях, де вирізають ліси для промисловості. Наша компанія в рамках соціальної відповідальності перед громадами, де знаходяться наші виробництва, за кожну реалізовану одну пачку паркетної дошки фінансує висадку 1 дерева. В Україні це дуб.  З 2007 року наша компанія профінансувала понад 1 мільйон дубових дерев на площі понад 320 гектарів. Понад 60% усіх цих дерев ростуть на Вінниччині, – розповів Володимир Шевчук.

img_7976

Вінницький міський голова Сергій Моргунов зазначив, що сьогодні у місті працює понад 100 різних підприємств. За його словами, у переважній більшості вони розвиваються та не стоять на місці. В свою чергу підтримка та розвиток бізнесу у Вінниці дає позитивний поштовх для створення нових підприємств. А це означає, що з’являться нові додаткові робочі місця та податки до міського бюджету.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.