4 лютого очільник патрульної поліції Вінниці Редван Усеінов написав пост на своїй фейсбук-сторінці, в якому повідомив, що вінницька “патрулька” визнана кращою в Україні в 2018 році.
Як доказ, Усеінов опублікував фото, на яких видно чи то вимпел, чи то хоругву з написом “Кращому управлінню патрульної поліції”. Окрім того в тому ж дописі – відзнака, вочевидь виконана в металі, вже підписана голової всієї української патрульної поліції паном Князєвим.
Патрульна поліція у Вінниці працює вже третій рік і за цей час, направду, має в своєму активі багато здобутків. Зокрема, спільно зі своїми колегами з “традиційної” поліції, вони мають найкращий в країні відсоток знайдених автомобілів, водії яких спричинили ДТП та втекли з місця події.
Це ж стосується і виявлених нетверезих водіїв за кермом, через що Вінниччина вважається найбільш “п’яною” областю – можливо саме через великий “улов” поліцейських у порівнянні з колегами з інших регіонів.
Так само вінничани пам’ятають приклади, коли поліція по гарячих слідах знаходила виконавців та замовників резонансних убивств, а ще – оперативну реакцію патрульних на повідомлення Ситуаційного центру, коли вони спільно ловлять вандалів. “Патрулька” намагається запроваджувати й інновації, як от проект “Шкільний офіцер поліції”.
Зрештою, попри традиційну критику українців в бік правоохоронців, робота в “копів” така, що заздрити тут навряд чи можна. Можливо і тому в патрульній поліції постійний недобір.
Водночас саме негативні епізоди запам’ятовуються найбільше, особливо коли вони переростають в тенденцію. А також коли деякі історії “взаємостосунків” поліцейських з громадянами виплескуються за межі Вінниці та переростають у всеукраїнський скандал. Наприклад, як це сталося із затриманням Дмитра Вороновича або ж зі звичкою патрульних демонструвати свої посвідчення на рівні геніталій.
Окрема тема – хабарництво серед поліцейських. Ця проблема існувала в Україні завжди, проте раніше не так часто ми дізнавалися про той чи інший факт отримання хабарів правоохоронцями. Можливо, саме тому в суспільстві складається враження, що корупції серед правоохоронців стало більше, або ж “внутрішня безпека” краще з цим бореться. А можливо просто в епоху постінформаційного суспільства ці факти стає все складніше приховати.
В будь-якому випадку, однією з головних проблем є те, що попри виявлені факти зловживань чи негідної поведінки, вінничани майже не помічають процесу очищення поліції від кадрів, які її компроментують. Так, серед активістів, які контролюють діяльність поліції у Вінниці, вже досить поширена фраза “Редван своїх не здає” і з цим складно сперечатися.
Попри те, що деякі справи доходили до суду, гучних відставок одіозних персонажів за цей час ми, здається, так і не побачили. І це те, що може сильно вплинути на рівень довіри до патрульної поліції, який, до честі “копів”, наразі є досить високою.
Водночас, якщо винести за дужки всі ці моменти, одним з найбільш об’єктивних критеріїв якості роботи поліції можна вважати саме рівень безпеки в місті. І Вінниця в цьому плані, м’яко кажучи, задніх не пасе. Тож чи заслуговує вінницька “патрулька” на звання найкращої в Україні? Пишіть в коментарях!
Дякуємо!
Тепер редактори знають.