Публікації за датами

  • 06 Грудня/ 15:29

    Vinnytsia

    Публікація06.12.1915:29

    Автор:Vежа

    Вінниччина – в переліку областей, де в листопаді порушували права журналістів

Інститут масової інформації опублікував щомісячний звіт порушень прав журналістів. минулого місяця в Україні зафіксовано 17 таких випадків, один з них стосується Вінницької області. 

Як повідомляє ІМІ, серед усіх 17 випадків 9 стосуються фізичної агресії проти журналістів. Загалом перешкоджання та обмеження доступу до інформації стали основними порушеннями прав журналістів цього місяця – по 4 випадки відповідно. При цьому у жовтні в цих категоріях було зафіксовано шість випадків (перешкоджання) та п’ять випадків (обмеження доступу).

Найбільше випадків перешкоджання було зафіксовано у столичному регіоні (6), по два подібних випадки – на Полтавщині та Волині. Крім того, ІМІ зафіксував по два випадки побиття, погроз та юридичного тиску на журналістів.

У випадку Вінниччини йдеться про випадок тиску на видання Vежа та шефредактора Андрія Качора. Як йдеться в звіті ІМІ, ідеться про юридичний тиск, зокрема про зловживання юридичними позовами:

“27.11.2019 Очільниця вінницького осередку політичної партії Шарія Світлана Магденко подала судовий позов проти інтернет-видання “Вежа” та шеф-редактора видання Андрія Качора. Про це повідомляє “Вежа” з посиланням на офіційний сайт Вінницького міського суду. 

Світлана Магденко подала позов про захист гідності та честі фізичної особи й відшкодування матеріального та морального збитку. Відповідач – ТОВ “Вежа ВІП” (юридична особа видання “Вежа”) та Андрій Качор, засновник та шеф-редактор видання.

Як повідомляється на сайті Вінницького міського суду, в цій справі вже взяв самовідвід один із суддів. Так, суддя Л. Романюк, отримавши справу в результаті автоматичного розподілу, подав заяву про самовідвід. Причиною такого рішення став той факт, що син судді Романюка навчається в місцевій гімназії №2, де позивачка є вчителькою початкових класів. Ця заява була погоджена, і справу передали судді Антонюк.

Як зазначає видання, під час пресконференції Андрія Качора 6 вересня Світлана Магденко вже представлялася журналісткою. 

Очільниця партії Шарія у Вінниці Світлана Магденко з адвокатом

Коментуючи позов, Андрій Качор зазначив, що йому наразі не відомо, в чому його обвинувачують.

“Це відома тактика росіян: будучи агресором, намагатися зробити із себе жертву. Сам факт позову став для мене сюрпризом: про судове засідання мені стало відомо практично випадково із сайту міського суду. Жодних повідомлень ні телефоном, ні поштою, ні будь-яким іншим чином мені не надходило. Водночас показовим є те, що судді беруть самовідвід у цій очевидно політичній справі: мало хто хоче бруднити руки об агентів російського впливу в Україні”, – сказав Качор.

“Щодо перспектив розгляду справи: розумію, що Шарій, фінансований з-за порєбріка, забезпечить Магденко якісним юридичним супроводом. Окрім того, всім відомо, що в Україні юридичну підтримку Шарію та його посіпакам надає ще один одіозний персонаж – прислужник Януковича Портнов, який тепер хоче взяти під свій вплив прокуратуру та ДБР. Тому навряд чи буде просто”, – сказав журналіст.

Як уточнив ІМІ Андрій Качор, позивачка пропонує суд зобов’язати його виплатити матеріальну компенсацію в розмірі 2729 гривень, моральної компенсації в розмірі 80 тисяч гривень. Також у позовній заяві пропонується зобов’язати Качора сплатити судовий збір у розмірі майже 16 тисяч гривень.

Як повідомляв ІМІ, 11 липня 2019 року головний редактор вінницького інформаційного порталу “Вежа” Андрій Качор заявив, що йому та його родині, а також журналістам видання погрожують шанувальники проросійського відеоблогера Анатолія Шарія.

Погрози почалися після публікації 8 липня на сайті видання новини про спалення невідомими вінницькими активістами агітаційних матеріалів партії Шарія.

За кілька годин після публікації Шарій виклав у себе на ютубі 15-хвилинний фільм про Качора, його дружину та сина, в якому погрожував та ображав родину журналіста. Протягом кількох наступних годин Качору та його родині, а також журналістам “Вежі” надходили сотні погроз фізичною розправою з України, Росії, ОРДЛО та Криму.

До цькування долучилась і працівниця дитсадка, до якого ходить син Качора. За його словами, вона під дописом Шарія повідомила, “в який саме дитсадок ходить мій син, деталізуючи його місце розташування”.

12 липня 2019 року слідство Вінницького відділу поліції розпочало кримінальне провадження за ознаками ст. 345 (1) КК України (“Погроза або насильство щодо журналіста”) за фактом погроз на адресу головного редактора інтернет-видання “Вежа”.

31 серпня 2019 року у Вінниці невідомий чоловік побив головного редактора порталу “Вежа” Андрія Качора. Журналіст дістав удар після того, як ствердно відповів на запитання, чи не він писав про блогера Анатолія Шарія.

Поліція затримала підозрюваного в побитті головреда, нападником виявився 27-річний житель обласного центру. За цим фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками ч. 1 ст. 125 КК України (“Умисне легке тілесне ушкодження”).

Проте  згодом поліція відпустила затриманого, пояснивши, що, оскільки “злочин не тяжкий, підстав затримувати не було”.

У жовтні 2019 року підозрюваному в нападі на шеф-редактора видання “Вежа” Андрія Качора, мешканцю Вінниччини Артему Артеменку змінили обвинувачення на ч. 2 ст. 345-1 (“Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”), – ідеться в звіті Інституту масової інформації.

Нагадаємо, що наступне судове засідання у позові очільниці партії Шарія у Вінниці проти Vежі відбудеться вже 18 грудня о 15:00 у Вінницькому міському суді.

Ще раніше, 10 грудня, відбудеться перше судове засідання у справі нападу на шефредактора Vежі з боку одного з активістів партії Шарія Артема Артеменка. Чоловіка звинувачують за за ч.2 ст. 345-1 – “Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності”. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років. 

Зазначимо також, що черговий випадок перешкоджання роботі журналіста на Вінниччині трапився 4 грудня.

Так, згідно з повідомленням поліції, “4 грудня близько 11.00 години з заявою до Ямпільського відділення поліції про перешкоджання  законній професійній діяльності журналіста звернувся 62-річний місцевий житель, позаштатний кореспондент обласного друкованого видання. За словами заявника, під час засідання комісії районної ради депутатка забрала в нього фотоапарат.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф або обмеження волі до 3-х років”.

Читайте також: Очільниця партії Шарія у Вінниці хоче відсудити в шефредактора “Вежі” майже 83 тисячі гривень. ФОТО

Читайте також: “Рускіє ідут” або Хто і навіщо атакує Vежу

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.