Вінничанину, який сконструював “міні-ГЕС” на Вінничці, виділили премію

18:27
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці міська влада нагородила вінничанина, який сконструював “міні-ГЕС” на річці Вінничка. Міський голова передав Івану Верещаку подяку та грошову премію – п’ять тисяч гривень.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці заступника Вінницького міського голови Андрія Очеретного.

 

– Сам винахідник розповів, що коли поселився у будинку поруч з річкою, одразу загорівся ідеєю видобувати звідти електроенергію. Потрохи він збирав інформацію, залучав до процесу друзів та дітей. І саме під час війни, коли росія почала обстрілювати наші енергооб’єкти та погрожувати українцям тотальним блекаутом, гідроелектростанція на річці запрацювала та забезпечила винахідника та його сусідів електроенергією, – йдеться в повідомленні.

Наразі виробництво відновлюваної електроенергії подається через акумулятор на свій “пункт незламності”, щоб люди мали можливість заряджати телефони, ліхтарики та інші речі першої необхідності.

Підкреслено, що конструкція створена з підручних матеріалів, більшість з яких мають повторне використання. При цьому конструктор разом з дітьми здійснили генеральне прибирання ділянки під міні-ГЕС від пляшок, пакетів та іншого сміття.

Фото зі сторінки Андрія Очеретного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.