× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничани вимагають карантину в школах, влада стверджує – епідемії немає

10:44
Автор: Дар'я Гоц

У Вінниці лише за день зібрали необхідну кількість підписів у петиції, щоб закрити школи Вінниці та області на карантин. Її автор пов’язує це з епідемічною ситуацією в країні та збільшенням кількості людей, що мають застуду чи грип. Окрім цього в Україні стрімко збільшується кількість захворювань на кір.

Вінничанка Анастасія Кравченко зареєструвала свою петицію лише 15 січня, а вже вчора, 16 січня, вона отримала необхідні 350 підписів, аби петицію направили на розгляд. Станом на сьогоднішній ранок ініціативу продовжують підтримувати та зібрали вже понад півтисячі голосів.

  • В Україні за минулий тиждень, з 11 по 17 грудня, на грип і ГРВІ захворіли 192 тисячі 724 людини, з них 71,6% діти до 17 років. Про це свідчать дані інформаційного бюлетеня Українського центру контролю і моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров’я України. Відзначається, що показник захворювання сумарно серед населення залишився практично на рівні минулого тижня. Дуже багато випадків захворювання у Вінницькій та Київській областях, – зазначає авторка у петиції.

Відповісти на петицію у міські раді мають за 13 днів.

Водночас, згідно з інформацією на сайті Вінницької державної обласної адміністрації від 15 січня, в області захворюваність була на 52,3 % нижчою епідемічного рівня. Впродовж другого тижня 2018 року захворюваність на вірусні інфекції, в порівнянні із попереднім тижнем, зросла на 3,2% і склала 393,5 випадків на 100 тис. населення, при епідемічному порозі 824,5 випадків на 100 тис. населення. У Вінницькій області за медичною допомогою з приводу ГРВІ звернулось 6310 осіб, серед тих, хто захворів – 3789 дітей. Було госпіталізовано 314 осіб, з яких 268 – діти.

Додамо, що останніми днями Україну сколихнув спалах захворюваності на кір. Зокрема у сюжеті телеканалу “ВІТА” повідомили, що у Вінниці вже захворіли 19 дітей, від немовлят до вже дорослих 18-річних громадян.

  • З цих 19-ти 15 були госпіталізовані, а 16 ще й були без щеплення, – розповіла головний педіатр Вінниці Людмила Саєнко. – У нас достатньо вакцини є. Наразі її залишок 7800 доз, які в наявності у Вінниці. Вони є у кожному медичному центрі. Вакцини белгійського виробництва, досить добре переносяться дітьми, не викликають ускладнень.

За словами лікарів, більше загрози становить не сам кір, а його ускладнення – ураження нервової системи, енцефаліт, пневмонія, середній отит і втрата зору.

Кір починається з підвищення температури тіла та спершу має симптоми, схожі на застуду – кашель, нежить, кон’юктивіт тощо. Також з’являються висипання на тілі.

  • Вірус достатньо швидко поширюється, сприйнятливість достатньо висока – в межах 95% населення. Це означає, що ті люди, які контактували із хворим та раніше не хворіли на кір, – практично усі вони можуть захворіти, – додала доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та кандидат медичних наук Олена Онуфрійчук. – На сьогоднішній день, на жаль, лише близько 30% щепленого населення, а тому ймовірність виникнення спалаху досить велика.

На думку лікарів, найбільшою проблемою є відмова бітьків робити щеплення своїм дітям, однак причин для паніки немає. Водночас наголошують, що якщо все ж вберегтися від захворювання не вдалось – не варто займатись самолікуванням, а одразу йти за медичною допомогою.

Щоб зробити вакцинацію, необхідно звернутись у кабінети щеплень при центрах первинної медико-санітарної допомоги. Також будуть проводитись щеплення при школах та дитячих садочках. Для цього потрібно, щоб батьки дали письмову згоду на проходження дитиною цієї процедури.

 

 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.