× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вінничани розробили онлайн-сервіс контролю комунальних витрат у будинках

10:59
Автор: Дар'я Гоц

Завдяки новому онлайн-сервісу можна не лише контролювати використання комунальних ресурсів у житлових багатоповерхівках міста, а також знаходити шляхи економії енергоресурсів та зменшувати суми у своїх комунальних платіжках.  

Проект Bldng.info був створений командою з 10 однодумців під керівництвом Олександра Вірника у рамках конкурсу EGAP Challenge.

EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією. Метою EGAP Challenge є запровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.

У мережі ресурс з’явився ще наприкінці минулого року. Наразі там зібрані дані понад чотирьох тисяч будинків. Завдяки онлайн-ресурсу можна побачити скільки ваш будинок споживає електроенергії, газу та води, а також можна перевірити який ефект та економію коштів отримує той чи інший будинок завдяки впровадженню енергоефективних заходів. По деяким житловим будинкам можна знайти інформацію про рік побудови, матеріал стін, які проводились роботи по модернізації будинку та обсуговуючу компанію.

Всі опрацьовані командою bldng.info будинки зазначені на мапі Вінниці, серед них також позначені найдорожчі в утриманні будинки, а таких неефективних багатоповерхівок у місті 43.

Наразі команда проекту розробляє спеціальний модуль, який дозволить порівнювати комунальні витрати двох будинків і знаходити за рахунок чого у мешканців одного будинку платіжки менші, ніж у їхніх сусідів.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.