Вінничани під час “Літературної толоки” здали на переробку понад 2 тисячі російськомовних книжок

18:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

Напередодні, 20 серпня, у Вінниці відбулась “Літературна толока”, організована Асоціацією “КУТ” у партнерстві з Еко-спільнотою “Папороть”. Загалом, під час толоки організаторам акції вдалося зібрати 146 сучасних україномовних книжок. 

Крім того, як йдеться на Facebook-сторінці засновника Еко-спільноти “Папороть” Ярослава Мрочка, вінничани здали 2142 російськомовні книги на переробку для подальшої купівлі українських книжок.

– На диво, багато людей, коли приносили російськомовні книги, наголошували на тому, що для них дуже важливо, аби їх книги обов’язково пішли саме на переробку, тобто були вилучені з обігу назавжди, – зазначає співорганізатор толоки. 

Нагадаємо, як повідомляли в Асоціації “КУТ”, основна ідея проекту – сприяти українізації та просвітництву, інтеграції російськомовного населення та ВПО зі східних регіонів завдяки розповсюдженню української літератури та літератури в українському перекладі.

Кожен міг принести нову українську книгу або ту, яку вже прочитав чи не читає. Крім цього, можна було віддати російськомовну літературу на переробку в якості вторинної сировини.

Зазначено, що вилучені кошти стануть капіталом для закупівлі української літератури та літератури в українському перекладі (виключенням є заборонені російські автори). Також на заході була скринька для збору донатів на українську літературу або за номером карти 5169 3600 0926 0864.

Фото – з Facebook-сторінки Ярослава Мрочка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.